Citadela Pro 5.0.3 - en to azb translation catalogue (549 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
azb: %s plagini və PHP uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
azb: %s plagini və WordPress uyğunsuzluğu

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
azb: %s plagini deaktiv edilib

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
azb: %s plagin uyğunsuzluğu

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
azb: (Onları AitThemes hesabınızdan yükləyə bilərsiniz)

en: 100% horizontal
azb: 100% üfüqi

en: 100% vertical
azb: 100% şaquli

en: Accept
azb: Qəbul edin

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
azb: İş masasında və mobil cihazlarda fərqli görünəcək bloklar arasında boş yer əlavə edin.

en: Additional text
azb: Əlavə mətn

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
azb: Sahə ilə birlikdə göstərilən əlavə mətn. Şərtlərinizə və ya məxfilik siyasətinizə keçid etmək üçün URL kimi HTML formatını ehtiva edə bilər.

[ctx: settings]
en: Advanced
azb: Qabaqcıl

en: Advanced settings
azb: Qabaqcıl parametrlər

note: Author of the plugin
en: AitThemes
azb: AitMövzular

en: Align Text Center
azb: Mətn Mərkəzini Hizalayın

en: Align Text Left
azb: Mətni Sola Hizalayın

en: Align Text Right
azb: Mətni Sağa Hizalayın

en: Align logo section to the left side
azb: Loqo bölməsini sol tərəfə düzün

en: All
azb: Hamısı

en: All Special Pages
azb: Bütün Xüsusi Səhifələr

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
azb: Bütün bloklar %s plagininə köçürüldü.

en: Allows you to easily add company services to your website.
azb: Veb saytınıza şirkət xidmətlərini asanlıqla əlavə etməyə imkan verir.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
azb: Xüsusi parametrlər və şriftlə mətn daxil etməyə imkan verir.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
azb: İstədiyiniz yerə səhifənin başlığını qoymağa imkan verir. Məsələn, başlıq şəklindən sonra.

en: Announcements Bar
azb: Elanlar paneli

en: Announcements bar
azb: Elanlar paneli

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
azb: Elanlar paneli bütün səhifələrinizin yuxarı hissəsində istənilən vacib elanları təqdim etməyə imkan verir.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
azb: Seçilmiş tarix və vaxtdan sonra elanlar paneli göstərilir.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
azb: Elanlar paneli seçilmiş tarix və vaxta qədər göstərilir.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
azb: Veb saytınızın ziyarətçilərinin IP ünvanını anonimləşdirin.

en: Appearance
azb: Görünüş

en: Appearance settings for your website
azb: Veb saytınız üçün görünüş parametrləri

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
azb: Sadə tipli Elanlar paneli üçün tətbiq edilir.

en: Ascending
azb: Artan

en: Author biographical info
azb: Müəllifin bioqrafik məlumatları

en: Author name
azb: Müəllif adı

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
azb: Seçilmiş üslubun mövcudluğu başlıqlar üçün seçilmiş şriftdən asılıdır.

en: Available range
azb: Mövcud diapazon

en: Background Image Overlay
azb: Fon Şəkli Üstü

en: Background Settings
azb: Fon Parametrləri

en: Background color
azb: Fon rəngi

en: Background color type
azb: Fon rəng növü

en: Background gradient
azb: Fon qradiyenti

en: Background image
azb: Fon şəkli

en: Background image repeat
azb: Fon şəklinin təkrarı

en: Background image size
azb: Fon şəklinin ölçüsü

en: Background position
azb: Fon mövqeyi

en: Background settings for your website header
azb: Veb saytınızın başlığı üçün fon parametrləri

en: Bar Background color
azb: Bar fon rəngi

en: Black
azb: Qara

en: Blog Page
azb: Bloq Səhifəsi

en: Blog Posts
azb: Bloq Yazıları

en: Blur radius
azb: Bulanıqlıq radiusu

en: Bold
azb: Qalın

en: Bold (700)
azb: Qalın (700)

en: Border Settings
azb: Sərhəd Parametrləri

en: Border color
azb: Haşiyə rəngi

en: Border radius
azb: Sərhəd radiusu

en: Border radius options
azb: Sərhəd radiusu seçimləri

en: Border width
azb: Sərhəd eni

en: Borders color
azb: Sərhədlərin rəngi

en: Borders width
azb: Sərhədlərin eni

en: Bottom
azb: Aşağı

[ctx: position]
en: Bottom
azb: Aşağı

en: Bottom Left
azb: Aşağı Sol

en: Bottom Right
azb: Aşağı Sağ

en: Box layout
azb: Qutunun düzülüşü

en: Box width
azb: Qutunun eni

en: Burger menu only
azb: Yalnız Burger menyusu

en: Button Background color
azb: Düymə fon rəngi

en: Button URL
azb: Düymə URL

en: Button background
azb: Düymə fonu

en: Button link
azb: Düymə keçidi

en: Button settings
azb: Düymə parametrləri

en: Button text
azb: Düymə mətni

en: Buttons Border Radius
azb: Düymələr Sərhəd Radiusu

en: Cancel
azb: Ləğv et

en: Carousel autoplay enabled
azb: Karuselin avtomatik ifası aktivləşdirildi

en: Carousel loop mode enabled
azb: Karusel döngəsi rejimi aktivləşdirildi

en: Categories
azb: Kateqoriyalar

en: Category
azb: Kateqoriya

en: Category description
azb: Kateqoriya təsviri

en: Category title
azb: Kateqoriya başlığı

en: Category:
azb: Kateqoriya:

en: Center
azb: Mərkəz

[ctx: header layout]
en: Center
azb: Mərkəz

en: Change HTML tag
azb: HTML etiketini dəyişdirin

en: Change icon
azb: Simgeni dəyişdirin

en: Change image
azb: Şəkli dəyişdirin

en: Change image for desktop resolution
azb: Masaüstünün həlli üçün şəkli dəyişdirin

en: Change image for mobile resolution
azb: Mobil qətnamə üçün şəkli dəyişdirin

en: Citadela - Special Pages
azb: Citadela - Xüsusi Səhifələr

en: Citadela Blocks
azb: Citadela Blokları

en: Citadela Content Settings
azb: Citadela Məzmun Parametrləri

en: Citadela Half Layout Settings
azb: Citadela Yarım Layout Parametrləri

en: Citadela Header Settings
azb: Citadela Başlıq Parametrləri

en: Citadela Posts Blocks
azb: Citadela Mesajları Blokları

en: Citadela Service Block image size
azb: Citadela Service Block təsvir ölçüsü

en: Citadela Special Pages
azb: Citadela Xüsusi Səhifələr

[ctx: header layout]
en: Classic
azb: Klassik

[ctx: theme layout]
en: Classic
azb: Klassik

en: Clear
azb: Təmiz

en: Cluster
azb: Klaster

en: Cluster Block
azb: Klaster Bloku

en: Collapse menu to button
azb: Düymə üçün menyunu yığcamlaşdırın

en: Collapsible footer widgets options
azb: Yığıla bilən altbilgi vidjetləri seçimləri

en: Color settings
azb: Rəng parametrləri

en: Colors
azb: Rənglər

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
azb: Şərh müəllifinin adı Vebsayt sahəsinə daxil edilmiş url ilə əlaqələndirilməyəcək

en: Comment text field
azb: Şərh mətn sahəsi

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
azb: Şərhlər Genişlənməsi WordPress Şərh formasındakı hər bir girişə kömək mətni əlavə etmək üçün istifadə edilə bilər.

en: Comments extension
azb: Şərh uzadılması

en: Comments links settings
azb: Şərh keçidləri parametrləri

en: Confirm
azb: Təsdiq edin

en: Contain
azb: ehtiva edir

en: Content
azb: Məzmun

en: Content size
azb: Məzmun ölçüsü

en: Content size width
azb: Məzmun ölçüsü eni

en: Content width
azb: Məzmun genişliyi

en: Content width sizes
azb: Məzmun eni ölçüləri

en: Cookies expiration
azb: Kukilərin istifadə müddəti

en: Cover
azb: Qapaq

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
azb: Qapaq

en: Cover column height
azb: Qapaq sütununun hündürlüyü

en: Current block view
azb: Cari blok görünüşü

en: Current page title
azb: Cari səhifə başlığı

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
azb: Fərdi Başlıq aktivləşdirilib. Aşağıdakı seçimlərin bu səhifəyə təsiri olmaya bilər.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
azb: Fərdi Logo ilə Fərdi Başlıq bu səhifə üçün aktiv edilib. Loqo şəklinin dəyişdirilməsi önizləmədə görünməyə bilər.

en: Custom Page Title
azb: Fərdi Səhifə Başlığı

en: Custom codes
azb: Fərdi kodlar

en: Custom image
azb: Fərdi şəkil

en: Custom logo
azb: Fərdi loqo

en: Custom logo image
azb: Fərdi loqo şəkli

en: Customize colors
azb: Rəngləri fərdiləşdirin

en: Customized options for mobile screen width.
azb: Mobil ekran eni üçün fərdi seçimlər.

en: Date
azb: Tarix

en: Date color
azb: Tarix rəngi

en: Date from
azb: Tarixdən

en: Date to
azb: Tarix

en: Day hours color
azb: Günün saatlarının rəngi

en: Day title color
azb: Günün başlıq rəngi

en: Days without defined time will be hidden.
azb: Müəyyən edilmiş vaxt olmayan günlər gizlənəcək.

en: Decoration Color
azb: Dekorasiya Rəngi

en: Decoration color
azb: Dekorasiya rəngi

en: Default
azb: Defolt

[ctx: theme design]
en: Default
azb: Defolt

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
azb: Defolt ölçü

en: Define border radius for different parts of design.
azb: Dizaynın müxtəlif hissələri üçün sərhəd radiusunu müəyyənləşdirin.

en: Delete row
azb: Sıranı silin

en: Descending
azb: Azalan

en: Design Options
azb: Dizayn Seçimləri

en: Desktop
azb: İş masası

en: Desktop settings
azb: İş masası parametrləri

en: Desktop size
azb: İş masası ölçüsü

en: Disable author name link
azb: Müəllif adı bağlantısını deaktiv edin

en: Disable default margins
azb: Defolt kənarları deaktiv edin

en: Disable editor comment links
azb: Redaktor şərh bağlantılarını deaktiv edin

en: Disable featured table
azb: Seçilmiş cədvəli deaktiv edin

en: Disable guest comment links
azb: Qonaq şərh bağlantılarını deaktiv edin

en: Disable image
azb: Şəkli deaktiv edin

en: Disable import/export
azb: İdxal/ixrac deaktiv edin

en: Disable link to featured image in blog post
azb: Bloq yazısında seçilən şəkilə keçidi deaktiv edin

en: Disable non-editor comment links
azb: Redaktor olmayan şərh bağlantılarını deaktiv edin

en: Disable separator
azb: Ayırıcını söndürün

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
azb: Cədvəldə məhsul, xidmət və ya paket təkliflərini göstərin. Ən yaxşı sövdələşməni təyin edin, endirimli qiyməti göstərin və müqayisə üçün vacib xüsusiyyətləri yazın.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
azb: Filtrlər əsasında yazıların siyahısını göstərir. Məsələn, yalnız müəyyən kateqoriyadan olan yazılar.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
azb: WordPress Blog səhifəsində yazıların səhifələnmiş siyahısını göstərir.

en: Do not use float numbers, please.
azb: Lütfən, float nömrələrindən istifadə etməyin.

en: Downloading&#8230;
azb: Endirilir...

en: Drop Layout package here
azb: Layout paketini bura buraxın

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
azb: %1$sThe Events Calendar%2$s pulsuz plaqini ilə asanlıqla tədbirlər təqvimi yaradın və idarə edin.

en: Edit Special Page
azb: Xüsusi Səhifəni Redaktə edin

en: Edit or update the image
azb: Şəkli redaktə edin və ya yeniləyin

en: Email field
azb: E-poçt sahəsi

en: Enable
azb: Aktivləşdirin

en: Enable collapsible footer wigets area
azb: Yığıla bilən altbilgi wigets sahəsini aktiv edin

en: Enable featured table
azb: Xüsusi cədvəli aktivləşdirin

en: Error
azb: Xəta

en: Events
azb: Hadisələr

en: Expiration of saved cookies in days.
azb: Saxlanmış kukilərin müddəti günlərlə başa çatır.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
azb: %s Düzenini ixrac edin

en: Extra Bold (900)
azb: Əlavə qalın (900)

en: Extra-bold
azb: Əlavə cəsarətli

en: Extra-light
azb: Əlavə işıq

en: Featured
azb: Seçilmiş

en: Featured image link
azb: Seçilmiş şəkil linki

en: Field label
azb: Sahə etiketi

en: Filter special pages list
azb: Xüsusi səhifələr siyahısını süzün

en: Filters
azb: Filtrlər

en: Fixed background image
azb: Sabit fon şəkli

en: Fixed image
azb: Sabit şəkil

en: Font size
azb: Şrift ölçüsü

en: Font size unit
azb: Şrift ölçüsü vahidi

en: Footer Color
azb: Altbilgi Rəngi

en: Footer code
azb: Altbilgi kodu

en: Forced inside space
azb: Məcburi daxili məkan

en: Friday
azb: cümə

en: From AitThemes:
azb: AitThemes-dən:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
azb: AitThemes-dən: %s

en: From WordPress.org:
azb: WordPress.org saytından:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
azb: WordPress.org saytından: %s

en: Full Sticky header
azb: Tam Yapışqan başlıq

en: Full size
azb: Tam ölçü

en: Full size width
azb: Tam ölçülü eni

en: Fullwidth
azb: Tam eni

en: Fullwidth header
azb: Tam genişlikli başlıq

en: Fullwidth size
azb: Tam genişlik ölçüsü

en: General Border Radius
azb: Ümumi sərhəd radiusu

en: General Layout
azb: Ümumi Layout

en: General options for desktop.
azb: İş masası üçün ümumi seçimlər.

en: General settings
azb: Ümumi parametrlər

en: Google Analytics tracking ID.
azb: Google Analytics izləmə ID.

en: Google font
azb: Google şrifti

en: Gradient
azb: Qradient

en: Gradient degree
azb: Gradient dərəcəsi

en: Gradient overlay
azb: Qradient örtüyü

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
azb: Şəklin altındakı qradient, fonda .png şəkilləri üçün faydalıdır.

en: HTML tag
azb: HTML etiketi

en: Half layout page
azb: Yarım layout səhifəsi

en: Header Background
azb: Başlıq fonu

en: Header Color
azb: Başlıq Rəngi

en: Header Color Overlay
azb: Başlıq Rəngi Üstü

en: Header Image
azb: Başlıq şəkli

en: Header Image Position
azb: Başlıq Şəkil mövqeyi

en: Header Image Repeat
azb: Başlıq şəklinin təkrarlanması

en: Header Image Size
azb: Başlıq Şəkil Ölçüsü

en: Header Layout
azb: Başlıq Düzeni

en: Header background
azb: Başlıq fonu

en: Header code
azb: Başlıq kodu

en: Header text
azb: Başlıq mətni

en: Height Settings
azb: Hündürlük Parametrləri

en: Height unit
azb: Hündürlük vahidi

en: Hidden on desktop
azb: İş masasında gizlədilib

en: Hidden on mobile
azb: Mobildə gizlədilib

en: Hidden title in full sticky header on desktop
azb: İş masasında tam yapışqan başlıqda gizli başlıq

en: Hidden title in full sticky header on mobile
azb: Mobil telefonda tam yapışqan başlıqda gizli başlıq

en: Hide Site title
azb: Saytın başlığını gizlədin

en: Hide button with link
azb: Link ilə düyməni gizlədin

en: Hide discount price
azb: Endirimli qiyməti gizlədin

en: Hide empty days
azb: Boş günləri gizlət

en: Hide only on mobile
azb: Yalnız mobil telefonda gizlədin

en: Hide site title
azb: Saytın başlığını gizlədin

en: Hide site title and tagline
azb: Saytın başlığını və sloganını gizlədin

en: Hide tagline only
azb: Yalnız sloganları gizlədin

en: Horizontal offset
azb: Üfüqi ofset

en: Icon color
azb: Simge rəngi

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
azb: Aktivləşdirilərsə, yapışqan yazılar sadalanan yazıların yuxarı hissəsində göstəriləcək.

en: Image
azb: Şəkil

en: Image overlay color
azb: Şəklin üst-üstə düşmə rəngi

en: Image position
azb: Şəkil mövqeyi

en: Image repeat
azb: Şəkil təkrarı

en: Image size
azb: Şəkil ölçüsü

en: Images
azb: Şəkillər

en: Import and export layout settings pages will be disabled
azb: Import və ixrac layout parametrləri səhifələri deaktiv ediləcək

en: Import done!
azb: İdxal tamamlandı!

en: Import layout from file
azb: Fayldan tərtibatı idxal edin

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
azb: Layout paketinin idxalı <strong>bütün məzmununuzu siləcək</strong> - bütün Yazılar, Səhifələr, Media, Teqlər və Kateqoriyalar.

en: In "em" unit
azb: &quot;em&quot; vahidində

en: Infobar
azb: Məlumat paneli

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
azb: Infobar veb saytınızda kukilər barədə bildiriş göstərmək üçün istifadə edilə bilər. Veb saytınıza gələn bütün yeni ziyarətçilərə göstərilir. Onu gizlətmək üçün düyməni basa bilərlər. Məlumat paneli daha sonra &quot;Kuki bitmə müddəti&quot; sahəsinə təyin olunan günlər üçün gizlədilir.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
azb: Düymə üçün URL daxil edin. Düyməni gizlətmək üçün boş buraxın.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
azb: %1$s-dan böyük nömrə daxil edin və ya defolt dəyər üçün boş buraxın.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
azb: %1$s-dan böyük nömrə daxil edin.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
azb: %1$s-dan kiçik nömrə daxil edin və ya defolt dəyər üçün boş buraxın.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
azb: %1$s-dan kiçik nömrə daxil edin.

en: Insert row after
azb: Sonra sıra daxil edin

en: Insert text
azb: Mətn daxil edin

en: Insert valid number, please.
azb: Zəhmət olmasa etibarlı nömrə daxil edin.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
azb: Google Analytics İzləmə ID-nizi daxil edin. Google Analytics izləmə kodu vebsaytınıza əlavə olunacaq.

en: Inset shadow
azb: Kölgə daxil edin

en: Install required plugins
azb: Lazımi plaginləri quraşdırın

en: Installing and activating plugins&#8230;
azb: Pluginlər quraşdırılır və aktivləşdirilir...

en: It's not Citadela Layout package
azb: Bu Citadela Layout paketi deyil

en: Item subtitle
azb: Maddə altyazısı

en: Item title
azb: Element başlığı

en: Large
azb: Böyük

en: Large size
azb: Böyük ölçü

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
azb: Layout Exporter funksiyası WordPress səhifələrini, yazılarını və bütün Citadela seçimlərini və parametrlərini ixrac edir. Başqa Citadela veb-saytına asanlıqla quraşdıra biləcəyiniz Citadela tərtibatı yaratmaq üçün Layout Exporter-dən istifadə edə bilərsiniz.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
azb: Layout Importer proqramında PHP ZIP uzantısı quraşdırılmalıdır. Zəhmət olmasa onu quraşdırın və ya hosting provayderinizlə əlaqə saxlayın.

en: Layout import/export settings
azb: Layout idxal/ixrac parametrləri

en: Layouts
azb: Planlar

en: Layouts import and export is disabled
azb: Planların idxalı və ixracı qeyri-aktiv edilib

en: Left
azb: Sol

en: Left align logo
azb: Loqotipi sola düzün

en: Left side
azb: Sol tərəf

en: Letter spacing
azb: Hərf aralığı

en: Light
azb: İşıq

en: Light (100)
azb: İşıq (100)

en: Line height
azb: Xəttin hündürlüyü

en: Lines color
azb: Xətlərin rəngi

en: List layout
azb: Siyahı düzümü

en: Location
azb: Məkan

en: Location description
azb: Məkan təsviri

en: Location title
azb: Məkan adı

en: Location:
azb: Məkan:

en: Logo font size
azb: Loqo şrift ölçüsü

en: Logo image in custom header.
azb: Fərdi başlıqda loqo şəkli.

en: Logo image max width
azb: Loqo şəklinin maksimum eni

en: Logo space max width
azb: Loqo sahəsinin maksimum eni

en: Main Menu
azb: Əsas menyu

en: Medium
azb: Orta

en: Medium size
azb: Orta ölçü

en: Membership
azb: Üzvlük

en: Menu button color
azb: Menyu düyməsinin rəngi

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
azb: Minimum dəyər 1500px, limitsiz genişlik üçün boş buraxın.

en: Mininum height
azb: Minimum hündürlük

en: Mobile
azb: Mobil

en: Mobile Settings
azb: Mobil Parametrlər

en: Mobile settings
azb: Mobil parametrlər

en: Mobile size
azb: Mobil ölçü

en: Mobile width breakpoint
azb: Mobil eni kəsmə nöqtəsi

[ctx: theme layout]
en: Modern
azb: Müasir

en: Monday
azb: bazar ertəsi

en: Move down
azb: Aşağı hərəkət

en: Move up
azb: Yuxarı keçin

en: Name field
azb: Ad sahəsi

en: Next
azb: Sonrakı

en: No Repeat
azb: Təkrar yoxdur

en: No borders
azb: Sərhəd yoxdur

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
azb: Təkrar yoxdur

en: No results found.
azb: Heç bir nəticə tapılmadı.

en: No special pages found.
azb: Heç bir xüsusi səhifə tapılmadı.

en: None
azb: Heç biri

en: Note: standard page title will be hidden.
azb: Qeyd: standart səhifə başlığı gizlənəcək.

en: Number of items
azb: Elementlərin sayı

en: OK
azb: tamam

en: Oops! That page can't be found.
azb: Vay! Həmin səhifəni tapmaq mümkün deyil.

en: Open in new window
azb: Yeni pəncərədə açın

en: Open link in new tab
azb: Linki yeni tabda açın

en: Opened footer wigets area
azb: Açılan altbilgi wigets sahəsi

en: Opening Hours
azb: Açılış saatları

en: Opening Hours settings
azb: Açılış saatları parametrləri

en: Order Options
azb: Sifariş Seçimləri

en: Order by
azb: Sifariş

en: Original
azb: Orijinal

en: Overlay color
azb: Üst qat rəngi

en: Overlay opacity
azb: Overlay qeyri-şəffaflıq

en: PHP ZIP extension not found
azb: PHP ZIP uzantısı tapılmadı

en: Page Color
azb: Səhifə Rəngi

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
azb: Layout paketi tamamilə idxal olunana qədər bu brauzer pəncərəsini bağlamayın.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
azb: Lütfən başa düşmək lazımdır ki, Layout Exporter WooCommerce fakturaları və ya digər 3-cü tərəf plaginlərindən alınan məlumatlar kimi hər şeyi WordPress-dən ixrac etmir. Miqrasiya məqsədləri üçün bir çox başqa plaginlər mövcuddur.

en: Position
azb: Vəzifə

en: Position on website
azb: Saytdakı mövqe

en: Post Details
azb: Post Təfərrüatları

en: Posts
azb: Yazılar

en: Posts navigation
azb: Yazıların naviqasiyası

en: Posts settings
azb: Post parametrləri

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
azb: Önizləmə yalnız Fərdiləşdirici ekranında göstərilir.

en: Previous
azb: Əvvəlki

en: Price Table
azb: Qiymət Cədvəli

en: Price table alignment
azb: Qiymət cədvəlinin uyğunlaşdırılması

en: Random
azb: Təsadüfi

en: Read more link
azb: Ətraflı linki oxuyun

en: Ready to use Citadela layouts
azb: Citadela planlarından istifadə etməyə hazırdır

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
azb: Bir çox fərdiləşdirmə seçimləri ilə Citadela üçün planlar və bloklardan istifadə etməyə hazırdır

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
azb: Bu yaxınlarda aktivləşdirilmiş mövzu %s plagininə uyğun deyil, ona görə də plagin deaktiv edilib.

en: Regular
azb: Daimi

en: Remove image
azb: Şəkli silin

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
azb: Təkrarlamaq

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
azb: Yatay şəkildə təkrarlayın

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
azb: Şaquli şəkildə təkrarlayın

en: Replace default label of the field.
azb: Sahənin standart etiketini dəyişdirin.

en: Replace image
azb: Şəkli dəyişdirin

en: Required plugins
azb: Tələb olunan plaginlər

en: Reset
azb: Sıfırlayın

en: Responsive Spacer
azb: Cavab verən Spacer

en: Responsive Text
azb: Cavab verən mətn

en: Responsive options applied under screen width
azb: Ekran eni altında tətbiq olunan cavab variantları

en: Reusable Blocks
azb: Yenidən istifadə edilə bilən bloklar

en: Reusable blocks settings
azb: Yenidən istifadə edilə bilən blok parametrləri

en: Right
azb: Sağ

en: Right side
azb: Sağ tərəf

en: Saturday
azb: şənbə

en: Save Settings
azb: Parametrləri yadda saxlayın

en: Search Special ages
azb: Xüsusi yaşları axtarın

en: Search results for:
azb: Axtarış nəticələri:

en: Select Google Font for your website
azb: Veb saytınız üçün Google Şrift seçin

en: Select Layout package
azb: Layout paketini seçin

en: Select alignment
azb: Hizalama seçin

en: Select alignment on mobile design
azb: Mobil dizaynda hizalanma seçin

en: Select background type
azb: Fon növünü seçin

en: Select color combinations for your website
azb: Veb saytınız üçün rəng birləşmələrini seçin

en: Select font weight
azb: Şriftin çəkisini seçin

en: Select image
azb: Şəkil seçin

en: Select layout
azb: Layout seçin

en: Select layout for website header
azb: Veb sayt başlığı üçün düzən seçin

en: Select layout for your website
azb: Veb saytınız üçün tərtibat seçin

en: Select size
azb: Ölçü seçin

en: Semi-bold
azb: Yarı qalın

en: Service
azb: Xidmət

en: Service Image
azb: Xidmət Şəkili

en: Service description text
azb: Xidmətin təsviri mətni

en: Service header
azb: Xidmət başlığı

en: Set background image
azb: Fon şəklini təyin edin

en: Set custom image
azb: Fərdi şəkil təyin edin

en: Set custom logo image
azb: Fərdi loqo şəklini təyin edin

en: Set header color as background image overlay
azb: Başlıq rəngini fon şəklinin üst-üstə düşməsi kimi təyin edin

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
azb: Səhifə yükləndikdən sonra mobil telefonda defolt olaraq altbilgidəki vidcetlərin açılıb-bağlanmadığını təyin edir. Yığıla bilən vidjetlər aktiv olduqda tətbiq edilir.

en: Settings
azb: Parametrlər

en: Settings Saved
azb: Parametrlər Saxlandı

en: Settings for main menu in header
azb: Başlıqdakı əsas menyu üçün parametrlər

en: Settings for site header
azb: Sayt başlığı üçün parametrlər

en: Shadow Settings
azb: Kölgə Parametrləri

en: Shadow color
azb: Kölgə rəngi

en: Show always
azb: Həmişə göstər

en: Show button with link
azb: Link ilə düyməni göstərin

en: Show categories
azb: Kateqoriyaları göstərin

en: Show date
azb: Tarixi göstərin

en: Show description
azb: Təsviri göstərin

en: Show discount price
azb: Endirimli qiyməti göstərin

en: Show featured image
azb: Seçilmiş şəkli göstərin

en: Show header over content
azb: Məzmun üzərində başlığı göstərin

en: Show icon
azb: İkonu göstərin

en: Show image
azb: Şəkli göstər

en: Show image as icon
azb: Şəkli simvol kimi göstərin

en: Show in menu
azb: Menyuda göstərin

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
azb: Admin menyusunda Yenidən istifadə edilə bilən blokları idarə etmək üçün keçidi göstərin

en: Show locations
azb: Məkanları göstərin

en: Show only on mobile
azb: Yalnız mobildə göstərin

en: Show opening hours on your website.
azb: Veb saytınızda açılış saatlarını göstərin.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
azb: Klaster blokunu yalnız mobil ekran ölçüsündə göstərin və ya gizlədin.

en: Show preview of Announcement Bar
azb: Elan panelinin önizləməsini göstərin

en: Show transparent header without additional background settings.
azb: Əlavə fon parametrləri olmadan şəffaf başlığı göstərin.

en: Show website
azb: Veb saytı göstərin

[ctx: settings]
en: Simple
azb: Sadə

en: Simple layout
azb: Sadə tərtibat

en: Simple settings
azb: Sadə parametrlər

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
azb: Sadə parametrlər sizə elanlar panelində sadə mətn və düyməni göstərməyə imkan verir. Rənglər WordPress fərdiləşdiricisi vasitəsilə fərdiləşdirilə bilər.

en: Simple text styles
azb: Sadə mətn üslubları

en: Simplified typography styles for blog posts pages
azb: Bloq yazıları səhifələri üçün sadələşdirilmiş tipoqrafiya üslubları

en: Single color
azb: Tək rəng

en: Single color overlay
azb: Tək rəngli örtük

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
azb: Dizaynda istifadə olunan Məzmun, Geniş və Tam Genişlik layout növləri üçün ölçülər.

en: Skip number of posts from start
azb: Başlanğıcdan yazıların sayını keçin

en: Small
azb: Kiçik

en: Small size
azb: Kiçik ölçü

en: Space around logo
azb: Loqo ətrafında boşluq

en: Space around menu button
azb: Menyu düyməsi ətrafında boşluq

en: Spacer height in
azb: Spacer hündürlüyü in

en: Spacer settings
azb: Spacer parametrləri

en: Spacing Settings
azb: Aralıq Parametrləri

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
azb: Xüsusi Səhifə

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
azb: Xüsusi Səhifələr

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
azb: Xüsusi Səhifələr

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
azb: Yan panel və ya sütun olmadıqda həmişə tam enində olan xüsusi konteyner. Siz oraya başqa bloklar daxil edə və konteyner fonunu təyin edə bilərsiniz.

en: Special page updated.
azb: Xüsusi səhifə yeniləndi.

en: Special pages list
azb: Xüsusi səhifələrin siyahısı

en: Special pages list navigation
azb: Xüsusi səhifələr siyahısı naviqasiyası

en: Spread radius
azb: Yayılma radiusu

en: Sticky header on desktop
azb: İş masasında yapışqan başlıq

en: Sticky header on mobile
azb: Mobil telefonda yapışqan başlıq

en: Sticky header settings
azb: Yapışqan başlıq parametrləri

en: Sticky posts first
azb: Əvvəlcə yapışqan yazılar

en: Styles
azb: Üslublar

en: Subtitle
azb: Altyazı

en: Subtitle color
azb: Altyazı rəngi

en: Sunday
azb: bazar günü

en: Table subtitle
azb: Cədvəl altyazısı

en: Table title
azb: Cədvəl başlığı

en: Tag description
azb: Tag təsviri

en: Tag name
azb: Tag adı

en: Tehre was an error with downloading layout
azb: Təhre tərtibatı endirərkən xəta baş verdi

en: Text
azb: Mətn

en: Text Font
azb: Mətn Şrifti

en: Text alignment
azb: Mətnin uyğunlaşdırılması

en: Text color
azb: Mətnin rəngi

en: Text color in custom header.
azb: Fərdi başlıqda mətn rəngi.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
azb: Məlumat panelində göstərilən mətn. Şərtlərinizə və ya məxfilik siyasətinizə keçid etmək üçün URL kimi HTML formatını ehtiva edə bilər.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
azb: Mətn elanlar panelindəki düymədə göstərilir. Düyməni gizlətmək üçün boş buraxın.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
azb: Düymədə mətn göstərilir. Heç bir mətn göstərilməyibsə, X işarəsi Infobar-ı bağlamaq üçün istifadə ediləcək.

en: Text of announcement
azb: Elanın mətni

en: Thank you for activating Citadela Pro.
azb: Citadela Pro-nu aktivləşdirdiyiniz üçün təşəkkür edirik.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
azb: %s plaqini aktivləşdirilə bilmədi. O, cari aktiv mövzu ilə uyğun deyil.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
azb: Citadela Layout bu plaginləri tələb edir. Tələb olunan plaginlər avtomatik quraşdırılacaq və aktivləşdiriləcək. Əgər plaginlərdən birinə girişiniz yoxdursa, bəzi səhifələr natamam ola bilər.

en: The content could not be imported.
azb: Məzmunu import etmək mümkün olmadı.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
azb: Layout paketinin ölçüsündən və əlaqə sürətindən (əsasən demo şəkillərin endirilməsi səbəbindən) asılı olaraq proses 30 saniyədən 30 dəqiqəyə qədər davam edə bilər.

en: Theme Layout
azb: Mövzu Düzeni

en: There was an error with installing plugins
azb: Pluginlərin quraşdırılması zamanı xəta baş verdi

en: Thick borders
azb: Qalın haşiyələr

en: Thin
azb: İncə

en: Thin borders
azb: İncə haşiyələr

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
azb: Bu parametr bizim Citadela üslublarımızı %1$sThe Events Calendar%2$s plaginində və ya plaqinin üslublarından istifadə etməyi müəyyən edir.

en: Thursday
azb: cümə axşamı

en: Tile
azb: Kafel

en: Tile Horizontally
azb: Üfüqi olaraq kafel

en: Tile Vertically
azb: Şaquli olaraq kafel

en: Title
azb: Başlıq

en: Title color
azb: Başlıq rəngi

en: Titles Font
azb: Başlıqlar Şrifti

en: Titles Style
azb: Başlıq üslubu

en: To edit the image, you need permission to upload media.
azb: Şəkli redaktə etmək üçün sizə media yükləmək icazəsi lazımdır.

en: Top
azb: Üst

[ctx: position]
en: Top
azb: Üst

en: Top Left
azb: Yuxarı Sol

en: Top Right
azb: Yuxarı Sağ

en: Tracking ID
azb: İzləmə ID

en: Tracking privacy
azb: Məxfiliyin izlənməsi

en: Transparent header
azb: Şəffaf başlıq

en: Tueasday
azb: çərşənbə axşamı

en: Tuesday
azb: çərşənbə axşamı

en: Turn on Announcements bar functionality
azb: Elanlar paneli funksionallığını yandırın

en: Turn on Comments extension functionality
azb: Şərhlər genişləndirilməsi funksiyasını aktiv edin

en: Type
azb: Növ

en: Type for search...
azb: Axtarış üçün yazın...

en: Typography
azb: Tipoqrafiya

en: Upload an image file or pick one from your media library.
azb: Şəkil faylını yükləyin və ya media kitabxananızdan birini seçin.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
azb: Yüklənmiş ZIP faylı Citadela Layout paketi deyil və ya köhnə uyğun olmayan Layout paketidir. Zəhmət olmasa, AitThemes hesabınızdan ən yeni paketi endirin.

en: Uploading&#8230;
azb: Yüklənir...

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
azb: Redaktor şərh mətnindən URL-lər silinəcək. Contributor və daha yüksək kimi postları redaktə etmək imkanı olan istifadəçi rolları üçün tətbiq edilir.

en: Urls from guest comment text will be removed
azb: Qonaq şərh mətnindən URL-lər silinəcək

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
azb: Redaktor olmayan şərh mətnindən URL-lər silinəcək. Abunəçi kimi redaktə postu imkanı olmayan istifadəçi rolları üçün tətbiq edilir.

en: Use Citadela styles
azb: Citadela üslublarından istifadə edin

en: Use Infobar on your website
azb: Veb saytınızda Infobar istifadə edin

en: Use custom header
azb: Fərdi başlıqdan istifadə edin

en: Use custom width settings
azb: Fərdi genişlik parametrlərindən istifadə edin

en: Use default font
azb: Standart şriftdən istifadə edin

en: Use default font weight
azb: Standart şrift çəkisini istifadə edin

en: Use responsive options
azb: Cavab verən seçimlərdən istifadə edin

en: Using font size from theme design.
azb: Mövzu dizaynından şrift ölçüsündən istifadə.

en: Using letter spacing from theme design.
azb: Mövzu dizaynında hərf aralığından istifadə.

en: Using line height from theme design.
azb: Mövzu dizaynından xətt hündürlüyündən istifadə.

en: Vertical offset
azb: Şaquli ofset

en: View Demo
azb: Demoya baxın

en: View layouts
azb: Planlara baxın

en: View more
azb: Daha çox baxın

en: Visibility on mobile
azb: Mobildə görünmə

en: WP Button Block
azb: WP Düymə Bloku

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
azb: Məhsul və xidmətlərimiz haqqında sizinlə əlaqə saxlamaq üçün e-poçtunuzu saxlayırıq. Əlavə məlumat üçün <a href="#">məxfilik siyasətimizə</a> baxın.

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
azb: Məhsul və xidmətlərimiz haqqında sizinlə əlaqə saxlamaq üçün adınızı saxlayırıq. Əlavə məlumat üçün <a href="#">məxfilik siyasətimizə</a> baxın.

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
azb: Məhsul və xidmətlərimiz haqqında sizinlə əlaqə saxlamaq üçün vebsaytınızın URL-ni saxlayırıq. Əlavə məlumat üçün <a href="#">məxfilik siyasətimizə</a> baxın.

en: We're importing the Layout package...
azb: Layout paketini idxal edirik...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
azb: Biz qeyd etdik ki, PHP-nin artıq dəstəklənməyən köhnə versiyasını işlədirsiniz, ona görə <em>də plagin deaktiv edilib</em> . <a href='%1$s'>PHP-ni ən son versiyaya təkmilləşdirməklə</a> saytınızın sürətli və təhlükəsiz olduğuna əmin olun. %2$s üçün minimal tələb <strong>PHP 5.6.20-dir</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
azb: WordPress-in köhnəlmiş versiyasını işlətdiyinizi gördük, ona görə <em>də plagin deaktiv edildi</em> . <a href='%1$s'>WordPress-i ən son versiyaya yeniləməklə</a> saytınızın təhlükəsiz və güncəl olduğuna əmin olun. %2$s üçün minimal tələb <strong>WordPress 5.2</strong> -dir.

en: Website URL field
azb: Veb saytın URL sahəsi

en: Wednesday
azb: çərşənbə

en: Wide
azb: Geniş

en: Wide size
azb: Geniş ölçü

en: Wide size width
azb: Geniş ölçü eni

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
azb: Altbilgidəki vidjetlər sahəsi mobil telefonda açıla və ya bağlana bilər.

en: Width Settings
azb: Genişlik Parametrləri

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
azb: Qabaqcıl parametrlərlə siz elanlar çubuğunuz üçün html və üslublara tam nəzarət edə bilərsiniz.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
azb: Siz mövcud Citadela Layouts-dan hər hansı birini idxal edə bilərsiniz.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
azb: Şərhləriniz məhsul və xidmətlərimizi təkmilləşdirməyə kömək edir ki, biz onları qeyd etməyə davam edək. Şərhdən gələcək istinad üçün də istifadə edirik. Əlavə məlumat üçün <a href="#">məxfilik siyasətimizə</a> baxın.

en: Your current content will be deleted
azb: Cari məzmununuz silinəcək

en: ZIP files
azb: ZIP faylları

en: button text
azb: düymə mətni

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
azb: və ya

en: read more text
azb: daha çox mətn oxuyun

en: row text...
azb: sıra mətni...
