Citadela Pro 5.0.3 - en to el translation catalogue (548 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
el: %s plugin και ασυμβατότητα PHP

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
el: %s plugin και WordPress ασυμβατότητα

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
el: Το πρόσθετο %s έχει απενεργοποιηθεί

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
el: ασυμβατότητα του πρόσθετου %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
el: (Μπορείτε να τα κατεβάσετε από το λογαριασμό σας στο AitThemes)

en: 100% horizontal
el: 100% οριζόντια

en: 100% vertical
el: 100% κάθετη

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
el: Προσθέστε κενό χώρο μεταξύ των μπλοκ που θα φαίνεται διαφορετικά σε επιτραπέζιες και κινητές συσκευές.

en: Additional text
el: Πρόσθετο κείμενο

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
el: Πρόσθετο κείμενο που εμφανίζεται με το πεδίο. Μπορεί να περιέχει μορφοποίηση HTML, όπως urls για σύνδεση με τους όρους ή την πολιτική απορρήτου σας.

[ctx: settings]
en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Advanced settings
el: Προηγμένες ρυθμίσεις

en: Align Text Center
el: Ευθυγράμμιση κειμένου κέντρο

en: Align Text Left
el: Ευθυγράμμιση κειμένου αριστερά

en: Align Text Right
el: Στοίχιση κειμένου δεξιά

en: Align logo section to the left side
el: Ευθυγραμμίστε το τμήμα του λογότυπου στην αριστερή πλευρά

en: All
el: Όλα

en: All Special Pages
el: Όλες οι ειδικές σελίδες

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
el: Όλα τα μπλοκ μεταφέρθηκαν στο πρόσθετο %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
el: Σας επιτρέπει να προσθέσετε εύκολα υπηρεσίες της εταιρείας στον ιστότοπό σας.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
el: Σας επιτρέπει να εισάγετε κείμενο με προσαρμοσμένες ρυθμίσεις και γραμματοσειρά.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
el: Σας επιτρέπει να τοποθετήσετε τον τίτλο της σελίδας οπουδήποτε θέλετε. Για παράδειγμα, μετά την εικόνα κεφαλίδας.

en: Announcements Bar
el: Μπαρ ανακοινώσεων

en: Announcements bar
el: Μπάρα ανακοινώσεων

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
el: Η μπάρα ανακοινώσεων σας επιτρέπει να παρουσιάζετε οποιεσδήποτε σημαντικές ανακοινώσεις στην κορυφή όλων των σελίδων σας.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
el: Η γραμμή ανακοινώσεων εμφανίζεται μετά την επιλεγμένη ημερομηνία και ώρα.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
el: Η γραμμή ανακοινώσεων εμφανίζεται μέχρι την επιλεγμένη ημερομηνία και ώρα.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
el: Ανωνυμοποιήστε τη διεύθυνση IP των επισκεπτών του ιστότοπού σας.

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Appearance settings for your website
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης για τον ιστότοπό σας

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
el: Εφαρμόζεται για τον απλό τύπο της μπάρας ανακοινώσεων.

en: Ascending
el: Ανερχόμενο

en: Author biographical info
el: Βιογραφικά στοιχεία του συγγραφέα

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
el: Η διαθεσιμότητα του επιλεγμένου στυλ εξαρτάται από την επιλεγμένη γραμματοσειρά για τους τίτλους.

en: Available range
el: Διαθέσιμο εύρος

en: Background Image Overlay
el: Επικάλυψη εικόνας φόντου

en: Background Settings
el: Ρυθμίσεις φόντου

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Background color type
el: Τύπος χρώματος φόντου

en: Background gradient
el: Κλίση φόντου

en: Background image
el: Εικόνα φόντου

en: Background image repeat
el: Επανάληψη εικόνας φόντου

en: Background image size
el: Μέγεθος εικόνας φόντου

en: Background position
el: Θέση φόντου

en: Background settings for your website header
el: Ρυθμίσεις φόντου για την επικεφαλίδα της ιστοσελίδας σας

en: Bar Background color
el: Χρώμα φόντου μπάρας

en: Black
el: Μαύρο

en: Blog Page
el: Σελίδα blog

en: Blog Posts
el: Θέσεις στο blog

en: Blur radius
el: Ακτίνα θόλωσης

en: Bold
el: Τολμηρό

en: Bold (700)
el: Έντονη (700)

en: Border Settings
el: Ρυθμίσεις συνόρων

en: Border color
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Border radius
el: Ακτίνα συνόρων

en: Border radius options
el: Επιλογές ακτίνας συνόρων

en: Border width
el: Πλάτος περιγράμματος

en: Borders color
el: Χρώμα συνόρων

en: Borders width
el: Πλάτος συνόρων

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

[ctx: position]
en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Bottom Left
el: Κάτω αριστερά

en: Bottom Right
el: Κάτω δεξιά

en: Box layout
el: Διάταξη κουτιού

en: Box width
el: Πλάτος κουτιού

en: Burger menu only
el: Μόνο μενού Burger

en: Button Background color
el: Κουμπί Χρώμα φόντου

en: Button URL
el: URL κουμπιού

en: Button background
el: Φόντο κουμπιού

en: Button link
el: Σύνδεσμος κουμπιών

en: Button settings
el: Ρυθμίσεις κουμπιών

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Buttons Border Radius
el: Κουμπιά Ακτίνα περιθωρίου

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Carousel autoplay enabled
el: Ενεργοποιημένη αυτόματη αναπαραγωγή καρουζέλ

en: Carousel loop mode enabled
el: Λειτουργία βρόχου καρουσέλ ενεργοποιημένη

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category description
el: Περιγραφή κατηγορίας

en: Category title
el: Τίτλος κατηγορίας

en: Category:
el: Κατηγορία:

en: Center
el: Κέντρο

[ctx: header layout]
en: Center
el: Κέντρο

en: Change HTML tag
el: Αλλαγή ετικέτας HTML

en: Change icon
el: Αλλαγή εικονιδίου

en: Change image
el: Αλλαγή εικόνας

en: Change image for desktop resolution
el: Αλλαγή εικόνας για ανάλυση επιφάνειας εργασίας

en: Change image for mobile resolution
el: Αλλαγή εικόνας για ανάλυση κινητού τηλεφώνου

en: Citadela - Special Pages
el: Citadela - Ειδικές σελίδες

en: Citadela Blocks
el: Citadela μπλοκ

en: Citadela Content Settings
el: Ρυθμίσεις περιεχομένου Citadela

en: Citadela Half Layout Settings
el: Ρυθμίσεις διάταξης Citadela Half Layout

en: Citadela Header Settings
el: Ρυθμίσεις κεφαλίδας Citadela

en: Citadela Service Block image size
el: Citadela Service Block μέγεθος εικόνας

en: Citadela Special Pages
el: Citadela Ειδικές σελίδες

[ctx: header layout]
en: Classic
el: Κλασικό

[ctx: theme layout]
en: Classic
el: Κλασικό

en: Clear
el: Σαφής

en: Cluster Block
el: Μπλοκ συστάδας

en: Collapse menu to button
el: Κατάρρευση μενού σε κουμπί

en: Collapsible footer widgets options
el: Επιλογές πτυσσόμενων υποσέλιδων widgets

en: Color settings
el: Ρυθμίσεις χρώματος

en: Colors
el: Χρώματα

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
el: Το όνομα του συγγραφέα του σχολίου δεν θα συνδέεται με το url που εισάγεται στο πεδίο Ιστοσελίδα

en: Comment text field
el: Πεδίο κειμένου σχολίου

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
el: Η επέκταση Comments μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να προσθέσετε κείμενο βοήθειας σε κάθε είσοδο στη φόρμα σχολίων του WordPress.

en: Comments extension
el: Επέκταση σχολίων

en: Comments links settings
el: Ρυθμίσεις συνδέσμων σχολίων

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Contain
el: Περιέχει

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content size
el: Μέγεθος περιεχομένου

en: Content size width
el: Πλάτος μεγέθους περιεχομένου

en: Content width
el: Πλάτος περιεχομένου

en: Content width sizes
el: Μεγέθη πλάτους περιεχομένου

en: Cookies expiration
el: Λήξη των cookies

en: Cover
el: Εξώφυλλο

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
el: Εξώφυλλο

en: Cover column height
el: Ύψος στήλης κάλυψης

en: Current block view
el: Τρέχουσα προβολή μπλοκ

en: Current page title
el: Τίτλος τρέχουσας σελίδας

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
el: Η Προσαρμοσμένη επικεφαλίδα είναι ενεργοποιημένη. Οι ακόλουθες επιλογές ενδέχεται να μην έχουν αποτέλεσμα για αυτή τη σελίδα.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
el: Η Προσαρμοσμένη επικεφαλίδα με προσαρμοσμένο λογότυπο είναι ενεργοποιημένη για αυτή τη σελίδα. Η αλλαγή της εικόνας του λογότυπου ενδέχεται να μην είναι ορατή στην προεπισκόπηση.

en: Custom Page Title
el: Προσαρμοσμένος τίτλος σελίδας

en: Custom codes
el: Προσαρμοσμένοι κωδικοί

en: Custom image
el: Προσαρμοσμένη εικόνα

en: Custom logo
el: Προσαρμοσμένο λογότυπο

en: Custom logo image
el: Προσαρμοσμένη εικόνα λογότυπου

en: Customize colors
el: Προσαρμογή χρωμάτων

en: Customized options for mobile screen width.
el: Προσαρμοσμένες επιλογές για το πλάτος της οθόνης του κινητού.

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date color
el: Χρώμα ημερομηνίας

en: Date from
el: Ημερομηνία από

en: Date to
el: Ημερομηνία έως

en: Day hours color
el: Ημέρα ώρες χρώμα

en: Day title color
el: Χρώμα τίτλου ημέρας

en: Days without defined time will be hidden.
el: Οι ημέρες χωρίς καθορισμένη ώρα θα αποκρύπτονται.

en: Decoration Color
el: Χρώμα διακόσμησης

en: Decoration color
el: Χρώμα διακόσμησης

en: Default
el: Προεπιλογή

[ctx: theme design]
en: Default
el: Προεπιλογή

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
el: Προεπιλεγμένο μέγεθος

en: Define border radius for different parts of design.
el: Καθορίστε ακτίνα περιθωρίου για διάφορα μέρη του σχεδίου.

en: Delete row
el: Διαγραφή γραμμής

en: Descending
el: Κατιούσα

en: Design Options
el: Επιλογές σχεδιασμού

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Desktop settings
el: Ρυθμίσεις επιφάνειας εργασίας

en: Desktop size
el: Μέγεθος επιφάνειας εργασίας

en: Disable author name link
el: Απενεργοποίηση του συνδέσμου ονόματος συγγραφέα

en: Disable default margins
el: Απενεργοποίηση προεπιλεγμένων περιθωρίων

en: Disable editor comment links
el: Απενεργοποίηση συνδέσμων σχολίων συντάκτη

en: Disable featured table
el: Απενεργοποιήστε τον πίνακα που εμφανίζεται

en: Disable guest comment links
el: Απενεργοποίηση συνδέσμων σχολίων επισκεπτών

en: Disable image
el: Απενεργοποίηση εικόνας

en: Disable import/export
el: Απενεργοποίηση εισαγωγών/εξαγωγών

en: Disable link to featured image in blog post
el: Απενεργοποιήστε τη σύνδεση με την εικόνα που εμφανίζεται στην ανάρτηση ιστολογίου

en: Disable non-editor comment links
el: Απενεργοποίηση των συνδέσμων σχολίων μη-συντακτών

en: Disable separator
el: Απενεργοποίηση διαχωριστικού

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
el: Εμφανίστε τις προσφορές προϊόντων, υπηρεσιών ή πακέτων στον πίνακα. Ορίστε την καλύτερη προσφορά, εμφανίστε την τιμή με έκπτωση και γράψτε τα σημαντικά χαρακτηριστικά για σύγκριση.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
el: Εμφανίζει λίστα αναρτήσεων με βάση τα φίλτρα. Για παράδειγμα, δημοσιεύσεις μόνο από συγκεκριμένη κατηγορία.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
el: Εμφανίζει σελιδοποιημένη λίστα αναρτήσεων στη σελίδα του WordPress Blog.

en: Do not use float numbers, please.
el: Μην χρησιμοποιείτε αριθμούς float, παρακαλώ.

en: Downloading&#8230;
el: Λήψη&#8230,

en: Drop Layout package here
el: Ρίξτε το πακέτο Layout εδώ

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
el: Δημιουργήστε και διαχειριστείτε εύκολα ένα ημερολόγιο εκδηλώσεων με το δωρεάν πρόσθετο %1$sThe Events Calendar%2$s.

en: Edit Special Page
el: Επεξεργασία ειδικής σελίδας

en: Edit or update the image
el: Επεξεργασία ή ενημέρωση της εικόνας

en: Email field
el: Πεδίο Email

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable collapsible footer wigets area
el: Ενεργοποίηση πτυσσόμενης περιοχής υποσέλιδου περούκας

en: Enable featured table
el: Ενεργοποίηση του πίνακα που εμφανίζεται

en: Error
el: Σφάλμα

en: Events
el: Εκδηλώσεις

en: Expiration of saved cookies in days.
el: Λήξη των αποθηκευμένων cookies σε ημέρες.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
el: Εξαγωγή %s Διάταξη

en: Extra-bold
el: Εξαιρετικά έντονο

en: Extra-light
el: Εξαιρετικά ελαφρύ

en: Featured
el: Προτεινόμενο

en: Featured image link
el: Σύνδεσμος προβαλλόμενης εικόνας

en: Field label
el: Ετικέτα πεδίου

en: Filter special pages list
el: Φίλτρο ειδικής λίστας σελίδων

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Fixed background image
el: Σταθερή εικόνα φόντου

en: Fixed image
el: Σταθερή εικόνα

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Font size unit
el: Μονάδα μεγέθους γραμματοσειράς

en: Footer Color
el: Χρώμα υποσέλιδου

en: Footer code
el: Κωδικός υποσέλιδου

en: Forced inside space
el: Αναγκαστικά εντός του χώρου

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From AitThemes:
el: Από την AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
el: Από AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
el: Από το WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
el: Από το WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
el: Πλήρης αυτοκόλλητη επικεφαλίδα

en: Full size
el: Πλήρες μέγεθος

en: Full size width
el: Πλάτος πλήρους μεγέθους

en: Fullwidth
el: Πλήρες πλάτος

en: Fullwidth header
el: Κεφαλίδα πλήρους πλάτους

en: Fullwidth size
el: Μέγεθος πλήρους πλάτους

en: General Border Radius
el: Γενική ακτίνα συνόρων

en: General Layout
el: Γενική διάταξη

en: General options for desktop.
el: Γενικές επιλογές για την επιφάνεια εργασίας.

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Google Analytics tracking ID.
el: Αναγνωριστικό παρακολούθησης Google Analytics.

en: Google font
el: Γραμματοσειρά Google

en: Gradient
el: Κλίση

en: Gradient degree
el: Βαθμός κλίσης

en: Gradient overlay
el: Επικάλυψη κλίσης

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
el: Κλίση κάτω από την εικόνα, χρήσιμη για εικόνες .png στο φόντο.

en: HTML tag
el: Ετικέτα HTML

en: Half layout page
el: Μισή σελίδα διάταξης

en: Header Background
el: Φόντο κεφαλίδας

en: Header Color
el: Χρώμα κεφαλίδας

en: Header Color Overlay
el: Επικάλυψη χρώματος κεφαλίδας

en: Header Image
el: Εικόνα κεφαλίδας

en: Header Image Position
el: Θέση εικόνας κεφαλίδας

en: Header Image Repeat
el: Επανάληψη εικόνας κεφαλίδας

en: Header Image Size
el: Μέγεθος εικόνας κεφαλίδας

en: Header Layout
el: Διάταξη κεφαλίδας

en: Header background
el: Φόντο κεφαλίδας

en: Header code
el: Κωδικός επικεφαλίδας

en: Header text
el: Κείμενο επικεφαλίδας

en: Height Settings
el: Ρυθμίσεις ύψους

en: Height unit
el: Μονάδα ύψους

en: Hidden on desktop
el: Κρυμμένο στην επιφάνεια εργασίας

en: Hidden on mobile
el: Κρυφό στο κινητό

en: Hidden title in full sticky header on desktop
el: Κρυμμένος τίτλος σε πλήρη αυτοκόλλητη επικεφαλίδα στην επιφάνεια εργασίας

en: Hidden title in full sticky header on mobile
el: Κρυμμένος τίτλος σε πλήρη αυτοκόλλητη κεφαλίδα στο κινητό

en: Hide Site title
el: Απόκρυψη τίτλου ιστοσελίδας

en: Hide button with link
el: Απόκρυψη κουμπιού με σύνδεσμο

en: Hide discount price
el: Απόκρυψη τιμής έκπτωσης

en: Hide empty days
el: Απόκρυψη κενών ημερών

en: Hide only on mobile
el: Απόκρυψη μόνο στο κινητό

en: Hide site title
el: Απόκρυψη τίτλου ιστότοπου

en: Hide site title and tagline
el: Απόκρυψη του τίτλου και του σλόγκαν του ιστότοπου

en: Hide tagline only
el: Απόκρυψη μόνο της ετικέτας

en: Horizontal offset
el: Οριζόντια μετατόπιση

en: Icon color
el: Χρώμα εικονιδίου

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, οι αυτοκόλλητες δημοσιεύσεις θα εμφανίζονται στην κορυφή των καταχωρημένων δημοσιεύσεων.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image overlay color
el: Χρώμα επικάλυψης εικόνας

en: Image position
el: Θέση εικόνας

en: Image repeat
el: Επανάληψη εικόνας

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Images
el: Εικόνες

en: Import Layout
el: Διάταξη εισαγωγής

en: Import and export layout settings pages will be disabled
el: Οι σελίδες ρυθμίσεων διάταξης εισαγωγής και εξαγωγής θα είναι απενεργοποιημένες

en: Import done!
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε!

en: Import layout from file
el: Εισαγωγή διάταξης από αρχείο

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
el: Η εισαγωγή του πακέτου διάταξης θα <strong>διαγράψει όλο το περιεχόμενό σας</strong> - όλες τις αναρτήσεις, τις σελίδες, τα μέσα ενημέρωσης, τις ετικέτες και τις κατηγορίες.

en: In "em" unit
el: Στη μονάδα "em"

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
el: Το Infobar μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την εμφάνιση ειδοποίησης για τα cookies στον ιστότοπό σας. Εμφανίζεται σε όλους τους νέους επισκέπτες που έρχονται στον ιστότοπό σας. Μπορούν να κάνουν κλικ στο κουμπί για να το αποκρύψουν. Η Infobar είναι στη συνέχεια κρυμμένη για τον αριθμό των ημερών που έχει οριστεί στο πεδίο "Λήξη Cookie".

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
el: Εισαγωγή URL για το κουμπί. Αφήστε το κενό για να αποκρύψετε το κουμπί.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
el: Εισάγετε αριθμό μεγαλύτερο από %1$s ή αφήστε τον κενό για προεπιλεγμένη τιμή.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
el: Εισαγωγή αριθμού μεγαλύτερου από %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
el: Εισάγετε αριθμό μικρότερο από %1$s ή αφήστε τον κενό για προεπιλεγμένη τιμή.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
el: Εισαγωγή αριθμού μικρότερου από %1$s.

en: Insert row after
el: Εισαγωγή γραμμής μετά

en: Insert text
el: Εισαγωγή κειμένου

en: Insert valid number, please.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό, παρακαλώ.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
el: Εισάγετε το αναγνωριστικό παρακολούθησης του Google Analytics. Ο κωδικός παρακολούθησης του Google Analytics θα προστεθεί στον ιστότοπό σας.

en: Inset shadow
el: Εσωτερική σκιά

en: Install required plugins
el: Εγκαταστήστε τα απαιτούμενα πρόσθετα

en: Installing and activating plugins&#8230;
el: Εγκατάσταση και ενεργοποίηση πρόσθετων προγραμμάτων&#8230,

en: It's not Citadela Layout package
el: Δεν είναι το πακέτο Citadela Layout

en: Item subtitle
el: Υπότιτλος στοιχείου

en: Item title
el: Τίτλος στοιχείου

en: Large
el: Μεγάλο

en: Large size
el: Μεγάλο μέγεθος

en: Layout Exporter
el: Εξαγωγέας διάταξης

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
el: Η λειτουργία Layout Exporter εξάγει σελίδες WordPress, αναρτήσεις και όλες τις επιλογές και ρυθμίσεις του Citadela. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Layout Exporter για να δημιουργήσετε μια διάταξη Citadela που μπορείτε εύκολα να εγκαταστήσετε σε έναν άλλο ιστότοπο Citadela.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
el: Ο Layout Importer πρέπει να έχει εγκατεστημένη την επέκταση PHP ZIP. Παρακαλούμε εγκαταστήστε την ή επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας.

en: Layout import/export settings
el: Ρυθμίσεις εισαγωγής/εξαγωγής διάταξης

en: Layouts
el: Διατάξεις

en: Layouts import and export is disabled
el: Η εισαγωγή και εξαγωγή διατάξεων είναι απενεργοποιημένη

en: Left
el: Αριστερά

en: Left align logo
el: Αριστερή ευθυγράμμιση λογότυπου

en: Left side
el: Αριστερή πλευρά

en: Letter spacing
el: Απόσταση γραμμάτων

en: Light
el: Φως

en: Light (100)
el: Φως (100)

en: Line height
el: Ύψος γραμμής

en: Lines color
el: Χρώμα γραμμών

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: List layout
el: Διάταξη λίστας

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location description
el: Περιγραφή της τοποθεσίας

en: Location title
el: Τίτλος τοποθεσίας

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Logo font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς λογότυπου

en: Logo image in custom header.
el: Εικόνα λογότυπου σε προσαρμοσμένη κεφαλίδα.

en: Logo image max width
el: Μέγιστο πλάτος εικόνας λογότυπου

en: Logo space max width
el: Μέγιστο πλάτος χώρου λογότυπου

en: Main Menu
el: Κύριο μενού

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Medium size
el: Μεσαίο μέγεθος

en: Membership
el: Μέλη

en: Menu button color
el: Χρώμα κουμπιού μενού

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
el: Ελάχιστη τιμή 1500px, αφήστε το κενό για απεριόριστο πλάτος.

en: Mininum height
el: Ελάχιστο ύψος

en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile Settings
el: Ρυθμίσεις κινητού

en: Mobile settings
el: Ρυθμίσεις κινητού

en: Mobile size
el: Μέγεθος κινητού

en: Mobile width breakpoint
el: Σημείο διακοπής πλάτους κινητού

[ctx: theme layout]
en: Modern
el: Σύγχρονο

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Move down
el: Μετακινηθείτε προς τα κάτω

en: Move up
el: Ανεβείτε

en: Name field
el: Πεδίο ονόματος

en: Next
el: Επόμενο

en: No Repeat
el: Όχι επανάληψη

en: No borders
el: Χωρίς σύνορα

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
el: Δεν επαναλαμβάνεται

en: No results found.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: No special pages found.
el: Δεν βρέθηκαν ειδικές σελίδες.

en: None
el: Κανένα

en: Normal (400)
el: Κανονικό (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
el: Σημείωση: ο τυπικός τίτλος της σελίδας θα είναι κρυμμένος.

en: Number of items
el: Αριθμός αντικειμένων

en: Oops! That page can't be found.
el: Ουπς! Αυτή η σελίδα δεν μπορεί να βρεθεί.

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Open link in new tab
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέα καρτέλα

en: Opened footer wigets area
el: Ανοιχτή περιοχή περούκας υποσέλιδου

en: Opening Hours
el: Ώρες λειτουργίας

en: Opening Hours settings
el: Ρυθμίσεις ωρών λειτουργίας

en: Order Options
el: Επιλογές παραγγελίας

en: Order by
el: Παραγγελία από

en: Original
el: Αρχικό

en: Overlay color
el: Χρώμα επικάλυψης

en: Overlay gradient
el: Κλίση επικάλυψης

en: Overlay opacity
el: Αδιαφάνεια επικάλυψης

en: PHP ZIP extension not found
el: Η επέκταση PHP ZIP δεν βρέθηκε

en: Page Color
el: Χρώμα σελίδας

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
el: Παρακαλούμε μην κλείσετε αυτό το παράθυρο του προγράμματος περιήγησης μέχρι να εισαχθεί πλήρως το πακέτο διάταξης.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
el: Παρακαλούμε να κατανοήσετε ότι το Layout Exporter δεν εξάγει τα πάντα από το WordPress, όπως τιμολόγια του WooCommerce ή δεδομένα από άλλα πρόσθετα 3ου μέρους. Υπάρχουν πολλά άλλα πρόσθετα διαθέσιμα για σκοπούς μετάβασης.

en: Position
el: Θέση

en: Position on website
el: Θέση στον ιστότοπο

en: Post Details
el: Λεπτομέρειες θέσης

en: Posts
el: Θέσεις

en: Posts navigation
el: Θέσεις πλοήγησης

en: Posts settings
el: Ρυθμίσεις αναρτήσεων

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
el: Η προεπισκόπηση εμφανίζεται μόνο στην οθόνη Customizer.

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Price Table
el: Πίνακας τιμών

en: Price table alignment
el: Ευθυγράμμιση πίνακα τιμών

en: Radial gradient
el: Ακτινική κλίση

en: Random
el: Τυχαία

en: Read more link
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Ready to use Citadela layouts
el: Έτοιμες για χρήση διατάξεις Citadela

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
el: Έτοιμες για χρήση διατάξεις και μπλοκ για το Citadela με πολλές επιλογές προσαρμογής

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
el: Το θέμα που ενεργοποιήθηκε πρόσφατα δεν είναι συμβατό με το πρόσθετο %s, επομένως το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε.

en: Regular
el: Κανονικό

en: Remove image
el: Αφαίρεση εικόνας

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
el: Επανάληψη

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
el: Επαναλάβετε οριζόντια

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
el: Επαναλάβετε κάθετα

en: Replace default label of the field.
el: Αντικατάσταση της προεπιλεγμένης ετικέτας του πεδίου.

en: Replace image
el: Αντικατάσταση εικόνας

en: Required plugins
el: Απαιτούμενα πρόσθετα

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Responsive Spacer
el: Ανταποκρινόμενο διαχωριστικό

en: Responsive Text
el: Ανταποκρινόμενο κείμενο

en: Responsive options applied under screen width
el: Responsive επιλογές που εφαρμόζονται κάτω από το πλάτος της οθόνης

en: Reusable Blocks
el: Επαναχρησιμοποιήσιμα μπλοκ

en: Reusable blocks settings
el: Επαναχρησιμοποιήσιμες ρυθμίσεις μπλοκ

en: Right
el: Δεξιά

en: Right side
el: Δεξιά πλευρά

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Search Special ages
el: Αναζήτηση Ειδικές ηλικίες

en: Search results for:
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Select Google Font for your website
el: Επιλέξτε γραμματοσειρά Google για την ιστοσελίδα σας

en: Select Layout package
el: Επιλέξτε πακέτο διάταξης

en: Select alignment
el: Επιλέξτε ευθυγράμμιση

en: Select alignment on mobile design
el: Επιλέξτε ευθυγράμμιση για σχεδιασμό κινητών τηλεφώνων

en: Select background type
el: Επιλέξτε τύπο φόντου

en: Select color combinations for your website
el: Επιλέξτε συνδυασμούς χρωμάτων για τον ιστότοπό σας

en: Select font weight
el: Επιλέξτε βάρος γραμματοσειράς

en: Select image
el: Επιλέξτε εικόνα

en: Select layout
el: Επιλέξτε διάταξη

en: Select layout for website header
el: Επιλέξτε διάταξη για την κεφαλίδα του ιστότοπου

en: Select layout for your website
el: Επιλέξτε διάταξη για την ιστοσελίδα σας

en: Select size
el: Επιλέξτε μέγεθος

en: Service
el: Υπηρεσία

en: Service Image
el: Εικόνα υπηρεσίας

en: Service description text
el: Κείμενο περιγραφής υπηρεσίας

en: Service header
el: Κεφαλίδα υπηρεσίας

en: Set background image
el: Ορισμός εικόνας φόντου

en: Set custom image
el: Ορισμός προσαρμοσμένης εικόνας

en: Set custom logo image
el: Ορισμός προσαρμοσμένης εικόνας λογότυπου

en: Set header color as background image overlay
el: Ορισμός χρώματος κεφαλίδας ως επικάλυψη εικόνας φόντου

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
el: Ορίζει εάν τα widgets στο υποσέλιδο ανοίγουν ή κλείνουν από προεπιλογή σε κινητά μετά τη φόρτωση της σελίδας. Ισχύει αν είναι ενεργοποιημένα τα πτυσσόμενα widgets.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings Saved
el: Αποθηκευμένες ρυθμίσεις

en: Settings for main menu in header
el: Ρυθμίσεις για το κύριο μενού στην κεφαλίδα

en: Settings for site header
el: Ρυθμίσεις για την επικεφαλίδα του ιστότοπου

en: Shadow Settings
el: Ρυθμίσεις σκιών

en: Shadow color
el: Χρώμα σκιάς

en: Show always
el: Εμφάνιση πάντα

en: Show button with link
el: Εμφάνιση κουμπιού με σύνδεσμο

en: Show categories
el: Εμφάνιση κατηγοριών

en: Show date
el: Ημερομηνία εμφάνισης

en: Show description
el: Εμφάνιση περιγραφής

en: Show discount price
el: Εμφάνιση εκπτωτικής τιμής

en: Show featured image
el: Εμφάνιση προτεινόμενης εικόνας

en: Show header over content
el: Εμφάνιση κεφαλίδας πάνω από το περιεχόμενο

en: Show icon
el: Εμφάνιση εικονιδίου

en: Show image
el: Εμφάνιση εικόνας

en: Show image as icon
el: Εμφάνιση εικόνας ως εικονίδιο

en: Show in menu
el: Εμφάνιση στο μενού

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
el: Εμφάνιση συνδέσμου για τη διαχείριση επαναχρησιμοποιήσιμων μπλοκ στο μενού διαχείρισης

en: Show locations
el: Εμφάνιση τοποθεσιών

en: Show only on mobile
el: Εμφάνιση μόνο στο κινητό

en: Show opening hours on your website.
el: Δείξτε τις ώρες λειτουργίας στον ιστότοπό σας.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη του μπλοκ Cluster μόνο στο μέγεθος της οθόνης του κινητού.

en: Show preview of Announcement Bar
el: Προβολή προεπισκόπησης του Announcement Bar

en: Show transparent header without additional background settings.
el: Εμφάνιση διαφανούς κεφαλίδας χωρίς πρόσθετες ρυθμίσεις φόντου.

en: Show website
el: Ιστοσελίδα προβολής

[ctx: settings]
en: Simple
el: Απλό

en: Simple layout
el: Απλή διάταξη

en: Simple settings
el: Απλές ρυθμίσεις

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
el: Οι απλές ρυθμίσεις σας επιτρέπουν να εμφανίζετε απλό κείμενο και κουμπί στη γραμμή ανακοινώσεων. Τα χρώματα μπορούν να προσαρμοστούν μέσω του παραμετροποιητή WordPress.

en: Simple text styles
el: Απλά στυλ κειμένου

en: Simplified typography styles for blog posts pages
el: Απλοποιημένα στυλ τυπογραφίας για τις σελίδες αναρτήσεων ιστολογίου

en: Single color
el: Μονό χρώμα

en: Single color overlay
el: Επικάλυψη ενός χρώματος

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
el: Μεγέθη για τους τύπους διάταξης Content, Wide και Fullwidth που χρησιμοποιούνται στο σχεδιασμό.

en: Skip number of posts from start
el: Παράλειψη αριθμού θέσεων από την αρχή

en: Small
el: Μικρό

en: Small size
el: Μικρό μέγεθος

en: Space around logo
el: Χώρος γύρω από το λογότυπο

en: Space around menu button
el: Χώρος γύρω από το κουμπί μενού

en: Spacer height in
el: Ύψος αποστάτη σε

en: Spacer settings
el: Ρυθμίσεις αποστάτη

en: Spacing Settings
el: Ρυθμίσεις διαστήματος

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
el: Ειδική σελίδα

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
el: Ειδικές σελίδες

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
el: Ειδικές σελίδες

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
el: Ειδικός περιέκτης που είναι πάντα σε πλήρες πλάτος αν δεν υπάρχει πλευρική μπάρα ή στήλες. Μπορείτε να εισαγάγετε εκεί άλλα μπλοκ και να ορίσετε το φόντο του δοχείου.

en: Special page updated.
el: Ενημέρωση ειδικής σελίδας.

en: Special pages list
el: Κατάλογος ειδικών σελίδων

en: Special pages list navigation
el: Πλοήγηση στη λίστα ειδικών σελίδων

en: Spread radius
el: Ακτίνα εξάπλωσης

en: Sticky header on desktop
el: Αυτοκόλλητη επικεφαλίδα στην επιφάνεια εργασίας

en: Sticky header on mobile
el: Αυτοκόλλητη επικεφαλίδα στο κινητό

en: Sticky header settings
el: Ρυθμίσεις αυτοκόλλητης κεφαλίδας

en: Sticky posts first
el: Πρώτα οι αυτοκόλλητες αναρτήσεις

en: Styles
el: Στυλ

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Subtitle color
el: Χρώμα υποτίτλων

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Table subtitle
el: Υπότιτλος πίνακα

en: Table title
el: Τίτλος πίνακα

en: Tag description
el: Περιγραφή ετικέτας

en: Tag name
el: Όνομα ετικέτας

en: Tehre was an error with downloading layout
el: Υπήρξε σφάλμα με τη λήψη της διάταξης

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Font
el: Γραμματοσειρά κειμένου

en: Text alignment
el: Ευθυγράμμιση κειμένου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text color in custom header.
el: Χρώμα κειμένου στην προσαρμοσμένη κεφαλίδα.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
el: Κείμενο που εμφανίζεται στη γραμμή πληροφοριών. Μπορεί να περιέχει μορφοποίηση HTML, όπως διευθύνσεις URL για σύνδεση με τους όρους ή την πολιτική απορρήτου σας.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
el: Κείμενο που εμφανίζεται στο κουμπί στη γραμμή ανακοινώσεων. Αφήστε το κενό για να αποκρύψετε το κουμπί.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
el: Κείμενο που εμφανίζεται στο κουμπί. Εάν δεν καθοριστεί κείμενο, το σύμβολο X θα χρησιμοποιηθεί για να κλείσει το Infobar.

en: Text of announcement
el: Κείμενο της ανακοίνωσης

en: Thank you for activating Citadela Pro.
el: Σας ευχαριστούμε για την ενεργοποίηση του Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
el: Το πρόσθετο %s δεν μπόρεσε να ενεργοποιηθεί. Δεν είναι συμβατό με το τρέχον ενεργό θέμα.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
el: Η διάταξη Citadela απαιτεί αυτά τα πρόσθετα. Τα απαιτούμενα πρόσθετα θα εγκατασταθούν και θα ενεργοποιηθούν αυτόματα. Σε περίπτωση που δεν έχετε πρόσβαση σε ένα από τα πρόσθετα, ορισμένες σελίδες ενδέχεται να είναι ελλιπείς.

en: The content could not be imported.
el: Το περιεχόμενο δεν μπόρεσε να εισαχθεί.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
el: Η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει από 30 δευτερόλεπτα έως 30 λεπτά, ανάλογα με το μέγεθος του πακέτου διάταξης και την ταχύτητα της σύνδεσης (κυρίως λόγω της λήψης εικόνων επίδειξης).

en: Theme Layout
el: Διάταξη θέματος

en: There was an error with installing plugins
el: Υπήρξε σφάλμα με την εγκατάσταση των πρόσθετων

en: Thick borders
el: Παχιά σύνορα

en: Thin
el: Λεπτό

en: Thin borders
el: Λεπτά σύνορα

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
el: Αυτή η ρύθμιση καθορίζει αν θα χρησιμοποιείτε τα στυλ του Citadela στο πρόσθετο %1$sThe Events Calendar%2$s ή αν θα χρησιμοποιείτε τα στυλ του πρόσθετου.

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Tile
el: Πλακάκια

en: Tile Horizontally
el: Πλακάκια οριζόντια

en: Tile Vertically
el: Πλακάκια κάθετα

en: Title
el: Τίτλος

en: Title color
el: Χρώμα τίτλου

en: Titles Font
el: Γραμματοσειρά τίτλων

en: Titles Style
el: Στυλ τίτλων

en: To edit the image, you need permission to upload media.
el: Για να επεξεργαστείτε την εικόνα, χρειάζεστε άδεια για να ανεβάσετε πολυμέσα.

en: Top
el: Κορυφή

[ctx: position]
en: Top
el: Κορυφή

en: Top Left
el: Επάνω αριστερά

en: Top Right
el: Επάνω δεξιά

en: Tracking ID
el: Αναγνωριστικό παρακολούθησης

en: Tracking privacy
el: Ιδιωτικότητα παρακολούθησης

en: Transparent header
el: Διαφανής επικεφαλίδα

en: Tueasday
el: Τρίτη

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Turn on Announcements bar functionality
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργικότητα της μπάρας ανακοινώσεων

en: Turn on Comments extension functionality
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργικότητα της επέκτασης Σχόλια

en: Type
el: Τύπος

en: Type for search...
el: Πληκτρολογήστε για αναζήτηση...

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: Upload an image file or pick one from your media library.
el: Ανεβάστε ένα αρχείο εικόνας ή επιλέξτε ένα από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων σας.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
el: Το ανεβασμένο αρχείο ZIP δεν είναι το πακέτο Citadela Layout ή είναι παλιό ασύμβατο πακέτο Layout. Παρακαλούμε κατεβάστε το νεότερο πακέτο από το λογαριασμό σας στο AitThemes.

en: Uploading&#8230;
el: Ανέβασμα&#8230,

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
el: Τα Urls από το κείμενο σχολίων του συντάκτη θα αφαιρεθούν. Εφαρμόζεται για ρόλους χρηστών με δυνατότητα επεξεργασίας δημοσιεύσεων, όπως Συνεργάτης και άνω.

en: Urls from guest comment text will be removed
el: Τα Urls από το κείμενο των σχολίων των επισκεπτών θα αφαιρεθούν

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
el: Τα Urls από τα κείμενα σχολίων που δεν έχουν συνταχθεί από τον συντάκτη θα αφαιρεθούν. Εφαρμόζεται για ρόλους χρηστών χωρίς δυνατότητα επεξεργασίας δημοσιεύσεων όπως ο Συνδρομητής.

en: Use Citadela styles
el: Χρήση στυλ Citadela

en: Use Infobar on your website
el: Χρησιμοποιήστε το Infobar στον ιστότοπό σας

en: Use custom header
el: Χρήση προσαρμοσμένης κεφαλίδας

en: Use custom width settings
el: Χρήση προσαρμοσμένων ρυθμίσεων πλάτους

en: Use default font
el: Χρήση προεπιλεγμένης γραμματοσειράς

en: Use default font weight
el: Χρήση προεπιλεγμένου βάρους γραμματοσειράς

en: Use responsive options
el: Χρήση ευέλικτων επιλογών

en: Using font size from theme design.
el: Χρήση μεγέθους γραμματοσειράς από το σχεδιασμό του θέματος.

en: Using letter spacing from theme design.
el: Χρήση του διαστήματος των γραμμάτων από το σχεδιασμό του θέματος.

en: Using line height from theme design.
el: Χρήση του ύψους γραμμής από το σχεδιασμό του θέματος.

en: Vertical offset
el: Κάθετη μετατόπιση

en: View Demo
el: Προβολή επίδειξης

en: View layouts
el: Προβολή σχεδιαγραμμάτων

en: View more
el: Δείτε περισσότερα

en: Visibility on mobile
el: Ορατότητα στα κινητά τηλέφωνα

en: WP Button Block
el: Μπλοκ κουμπιών WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
el: Κρατάμε το email σας για να μπορούμε να επικοινωνούμε μαζί σας σχετικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας. Για περισσότερες λεπτομέρειες ανατρέξτε στην <a href="#">Πολιτική απορρήτου μας</a>.

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
el: Κρατάμε το όνομά σας για να μπορούμε να επικοινωνούμε μαζί σας σχετικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας. Για περισσότερες λεπτομέρειες ανατρέξτε στην <a href="#">Πολιτική απορρήτου μας</a>.

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
el: Κρατάμε τη διεύθυνση URL του ιστότοπού σας για να μπορούμε να επικοινωνούμε μαζί σας σχετικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας. Για περισσότερες λεπτομέρειες ανατρέξτε στην <a href="#">Πολιτική απορρήτου μας</a>.

en: We're importing the Layout package...
el: Εισάγουμε το πακέτο Layout...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
el: Παρατηρήσαμε ότι χρησιμοποιείτε μια ξεπερασμένη έκδοση της PHP που δεν υποστηρίζεται πλέον, επομένως <em>το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε</em>. Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι γρήγορος και ασφαλής, κάνοντας <a href='%1$s'>αναβάθμιση της PHP στην τελευταία έκδοση</a>. Η ελάχιστη απαίτηση για το %2$s είναι η <strong>PHP 5.6.20</strong>.

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
el: Παρατηρήσαμε ότι χρησιμοποιείτε μια ξεπερασμένη έκδοση του WordPress, επομένως <em>το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε</em>. Βεβαιωθείτε ότι ο ιστότοπός σας είναι ασφαλής και ενημερωμένος, κάνοντας <a href='%1$s'>ενημέρωση του WordPress στην τελευταία έκδοση</a>. Η ελάχιστη απαίτηση για το %2$s είναι <strong>WordPress 5.2</strong>.

en: Website URL field
el: Πεδίο URL ιστότοπου

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Wide
el: Ευρεία

en: Wide size
el: Ευρύ μέγεθος

en: Wide size width
el: Μεγάλο πλάτος μεγέθους

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
el: Η περιοχή widgets στο υποσέλιδο μπορεί να ανοίξει ή να κλείσει στο κινητό.

en: Width Settings
el: Ρυθμίσεις πλάτους

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
el: Με τις προηγμένες ρυθμίσεις έχετε πλήρη έλεγχο της html και των στυλ για τη γραμμή ανακοινώσεων.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
el: Μπορείτε να εισαγάγετε οποιαδήποτε από τις διαθέσιμες διατάξεις Citadela.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
el: Τα σχόλιά σας μας βοηθούν να βελτιώσουμε τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας, γι' αυτό και συνεχίζουμε να τα καταγράφουμε. Χρησιμοποιούμε το σχόλιο επίσης για μελλοντική αναφορά. Για περισσότερες λεπτομέρειες, ανατρέξτε στην <a href="#">Πολιτική απορρήτου μας</a>.

en: Your current content will be deleted
el: Το τρέχον περιεχόμενό σας θα διαγραφεί

en: ZIP files
el: Αρχεία ZIP

en: button text
el: κείμενο του κουμπιού

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
el: ή

en: read more text
el: διαβάστε περισσότερο κείμενο

en: row text...
el: κείμενο γραμμής...
