Citadela Pro 5.0.3 - en to hr translation catalogue (549 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
hr: Nekompatibilnost dodatka %s i PHP-a

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
hr: Nekompatibilnost dodatka %s i WordPress-a

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
hr: Dodatak %s je deaktiviran

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
hr: Nekompatibilnost dodatka %s

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
hr: (Možete ih preuzeti sa svog računa AitThemes)

en: 100% horizontal
hr: 100% vodoravno

en: 100% vertical
hr: 100% okomito

en: Accept
hr: Prihvatiti

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
hr: Dodajte prazan prostor između blokova koji će izgledati drugačije na desktopu i na mobilnim uređajima.

en: Additional text
hr: Dodatni tekst

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
hr: Dodatni tekst prikazan uz polje. Može sadržavati HTML formatiranje kao što su URL-ovi za povezivanje s vašim uvjetima ili pravilima o privatnosti.

[ctx: settings]
en: Advanced
hr: Napredna

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Align Text Center
hr: Poravnaj centar teksta

en: Align Text Left
hr: Poravnaj tekst lijevo

en: Align Text Right
hr: Poravnaj tekst udesno

en: Align logo section to the left side
hr: Poravnajte dio logotipa s lijevom stranom

en: All
hr: svi

en: All Special Pages
hr: Sve posebne stranice

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
hr: Svi blokovi su premješteni u dodatak %s.

en: Allows you to easily add company services to your website.
hr: Omogućuje vam jednostavno dodavanje usluga tvrtke na svoju web stranicu.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
hr: Omogućuje vam umetanje teksta s prilagođenim postavkama i fontom.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
hr: Omogućuje vam da stavite naslov stranice gdje god želite. Na primjer, nakon slike zaglavlja.

en: Announcements Bar
hr: Traka s najavama

en: Announcements bar
hr: Traka s najavama

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
hr: Traka s najavama omogućuje vam da sve važne obavijesti prikažete na vrhu svih vaših stranica.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
hr: Traka s najavama prikazuje se nakon odabranog datuma i vremena.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
hr: Traka s najavama prikazuje se do odabranog datuma i vremena.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
hr: Anonimizirajte IP adresu posjetitelja vaše web stranice.

en: Appearance
hr: Izgled

en: Appearance settings for your website
hr: Postavke izgleda vaše web stranice

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
hr: Primijenjeno za jednostavnu vrstu trake s najavama.

en: Ascending
hr: Uzlazni

en: Author biographical info
hr: Biografski podaci autora

en: Author name
hr: Ime autora

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
hr: Dostupnost odabranog stila ovisi o odabranom fontu za naslove.

en: Available range
hr: Dostupan raspon

en: Background Image Overlay
hr: Preklapanje pozadinske slike

en: Background Settings
hr: Postavke pozadine

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background color type
hr: Vrsta boje pozadine

en: Background gradient
hr: Gradijent pozadine

en: Background image
hr: Pozadinska slika

en: Background image repeat
hr: Ponavljanje pozadinske slike

en: Background image size
hr: Veličina pozadinske slike

en: Background position
hr: Položaj u pozadini

en: Background settings for your website header
hr: Postavke pozadine za zaglavlje vaše web stranice

en: Bar Background color
hr: Bar boja pozadine

en: Black
hr: Crno

en: Blog Page
hr: Stranica bloga

en: Blog Posts
hr: Blog Postovi

en: Blur radius
hr: Radijus zamućenja

en: Bold
hr: Podebljano

en: Bold (700)
hr: Podebljano (700)

en: Border Settings
hr: Postavke obruba

en: Border color
hr: Boja obruba

en: Border radius
hr: Granični radijus

en: Border radius options
hr: Opcije radijusa granice

en: Border width
hr: Širina obruba

en: Borders color
hr: Boja granica

en: Borders width
hr: Širina obruba

en: Bottom
hr: Dno

[ctx: position]
en: Bottom
hr: Dno

en: Bottom Left
hr: Dolje lijevo

en: Bottom Right
hr: Dolje desno

en: Box layout
hr: Izgled kutije

en: Box width
hr: Širina kutije

en: Burger menu only
hr: Samo burger meni

en: Button Background color
hr: Boja pozadine gumba

en: Button URL
hr: URL gumba

en: Button background
hr: Pozadina gumba

en: Button link
hr: Veza na gumb

en: Button settings
hr: Postavke gumba

en: Button text
hr: Tekst gumba

en: Buttons Border Radius
hr: Polumjer obruba gumba

en: Cancel
hr: Otkazati

en: Carousel autoplay enabled
hr: Omogućena je automatska reprodukcija vrtuljka

en: Carousel loop mode enabled
hr: Omogućen je način rada vrtuljka

en: Categories
hr: Kategorije

en: Category
hr: Kategorija

en: Category description
hr: Opis kategorije

en: Category title
hr: Naslov kategorije

en: Category:
hr: Kategorija:

en: Center
hr: Centar

[ctx: header layout]
en: Center
hr: Centar

en: Change HTML tag
hr: Promijenite HTML oznaku

en: Change icon
hr: Promijeni ikonu

en: Change image
hr: Promijeni sliku

en: Change image for desktop resolution
hr: Promijenite sliku za rezoluciju radne površine

en: Change image for mobile resolution
hr: Promijenite sliku za mobilnu rezoluciju

en: Citadela - Special Pages
hr: Citadela - Posebne stranice

en: Citadela Blocks
hr: Blokovi Citadele

en: Citadela Content Settings
hr: Postavke sadržaja Citadele

en: Citadela Header Settings
hr: Postavke zaglavlja Citadela

en: Citadela Posts Blocks
hr: Citadela Posts Blokovi

en: Citadela Service Block image size
hr: Veličina slike Citadela Service Block

en: Citadela Special Pages
hr: Posebne stranice Citadele

[ctx: header layout]
en: Classic
hr: Klasični

[ctx: theme layout]
en: Classic
hr: Klasični

en: Clear
hr: Čisto

en: Cluster
hr: Klastera

en: Collapse menu to button
hr: Sažmi izbornik na gumb

en: Collapsible footer widgets options
hr: Opcije widgeta sklopivih podnožja

en: Color settings
hr: Postavke boja

en: Colors
hr: Boje

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
hr: Ime autora komentara neće biti povezano s URL-om umetnutim u polje Website

en: Comment text field
hr: Tekstno polje komentara

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
hr: Proširenje komentara može se koristiti za dodavanje teksta pomoći svakom pojedinom unosu u obrascu za komentare WordPress-a.

en: Comments extension
hr: Proširenje za komentare

en: Comments links settings
hr: Postavke veza za komentare

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Contain
hr: Sadrži

en: Content
hr: Sadržaj

en: Content size
hr: Veličina sadržaja

en: Content size width
hr: Širina veličine sadržaja

en: Content width
hr: Širina sadržaja

en: Content width sizes
hr: Veličine širine sadržaja

en: Cookies expiration
hr: Istek kolačića

en: Cover
hr: Pokriti

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
hr: Pokriti

en: Cover column height
hr: Visina stupca pokrova

en: Current block view
hr: Trenutni prikaz bloka

en: Current page title
hr: Naslov trenutne stranice

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
hr: Prilagođeno zaglavlje je omogućeno. Sljedeće opcije možda neće imati učinka za ovu stranicu.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
hr: Prilagođeno zaglavlje s prilagođenim logotipom omogućeno je za ovu stranicu. Promjena slike logotipa možda neće biti vidljiva u pregledu.

en: Custom Page Title
hr: Prilagođeni naslov stranice

en: Custom codes
hr: Prilagođeni kodovi

en: Custom image
hr: Prilagođena slika

en: Custom logo
hr: Prilagođeni logotip

en: Custom logo image
hr: Prilagođena slika logotipa

en: Customize colors
hr: Prilagodite boje

en: Customized options for mobile screen width.
hr: Prilagođene opcije za širinu mobilnog zaslona.

en: Date
hr: Datum

en: Date color
hr: Boja datuma

en: Date from
hr: Datum od

en: Date to
hr: Datum do

en: Day hours color
hr: Boja dnevnih sati

en: Day title color
hr: Boja naslova dana

en: Days without defined time will be hidden.
hr: Dani bez definiranog vremena bit će skriveni.

en: Decoration Color
hr: Boja dekoracije

en: Decoration color
hr: Boja dekoracije

en: Default
hr: Zadano

[ctx: theme design]
en: Default
hr: Zadano

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
hr: Zadana veličina

en: Define border radius for different parts of design.
hr: Definirajte radijus granice za različite dijelove dizajna.

en: Delete row
hr: Izbriši red

en: Descending
hr: Silazni

en: Design Options
hr: Mogućnosti dizajna

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Desktop settings
hr: Postavke radne površine

en: Desktop size
hr: Veličina radne površine

en: Disable author name link
hr: Onemogući vezu s imenom autora

en: Disable default margins
hr: Onemogući zadane margine

en: Disable editor comment links
hr: Onemogući veze za komentare urednika

en: Disable featured table
hr: Onemogući istaknutu tablicu

en: Disable guest comment links
hr: Onemogućite veze za komentare gostiju

en: Disable image
hr: Onemogući sliku

en: Disable import/export
hr: Onemogući uvoz/izvoz

en: Disable link to featured image in blog post
hr: Onemogući vezu na istaknutu sliku u postu na blogu

en: Disable non-editor comment links
hr: Onemogući veze za komentare koji nisu uređivački

en: Disable separator
hr: Onemogući separator

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
hr: Prikažite ponude proizvoda, usluga ili paketa u tablici. Postavite najbolju ponudu, pokažite sniženu cijenu i napišite važne značajke za usporedbu.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
hr: Prikazuje popis postova na temelju filtara. Na primjer, postovi samo iz određene kategorije.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
hr: Prikazuje paginirani popis postova na stranici WordPress bloga.

en: Do not use float numbers, please.
hr: Nemojte koristiti float brojeve, molim.

en: Downloading&#8230;
hr: Preuzimanje…

en: Drop Layout package here
hr: Ispustite Layout paket ovdje

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
hr: Jednostavno izradite kalendar događaja i upravljajte njime pomoću besplatnog dodatka %1$s Kalendar događaja %2$s.

en: Edit Special Page
hr: Uredi posebnu stranicu

en: Edit or update the image
hr: Uredite ili ažurirajte sliku

en: Email field
hr: Polje e-pošte

en: Enable
hr: Omogućiti

en: Enable collapsible footer wigets area
hr: Omogući sklopivi dio wigeta u podnožju

en: Enable featured table
hr: Omogući istaknutu tablicu

en: Error
hr: Greška

en: Events
hr: Događaji

en: Expiration of saved cookies in days.
hr: Istek spremljenih kolačića u danima.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
hr: Izvezi %s izgled

en: Extra Bold (900)
hr: Ekstra podebljano (900)

en: Extra-bold
hr: Ekstra podebljano

en: Extra-light
hr: Ekstra lagan

en: Featured
hr: Istaknuto

en: Featured image link
hr: Poveznica na istaknutu sliku

en: Field label
hr: Oznaka polja

en: Filter special pages list
hr: Filtrirajte popis posebnih stranica

en: Filters
hr: Filtri

en: Fixed background image
hr: Fiksna pozadinska slika

en: Fixed image
hr: Fiksna slika

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Font size unit
hr: Jedinica veličine fonta

en: Footer Color
hr: Boja podnožja

en: Footer code
hr: Kod podnožja

en: Forced inside space
hr: Prisiljeni unutarnji prostor

en: Friday
hr: petak

en: From AitThemes:
hr: Iz AitThemes:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
hr: Iz AitThemes: %s

en: From WordPress.org:
hr: Iz WordPress.org:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
hr: Iz WordPress.org: %s

en: Full Sticky header
hr: Puno ljepljivo zaglavlje

en: Full size
hr: Puna veličina

en: Full size width
hr: Širina pune veličine

en: Fullwidth
hr: Puna širina

en: Fullwidth header
hr: Zaglavlje pune širine

en: Fullwidth size
hr: Veličina pune širine

en: General Border Radius
hr: Opći granični radijus

en: General Layout
hr: Opći izgled

en: General options for desktop.
hr: Općenite opcije za desktop.

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Google Analytics tracking ID.
hr: ID praćenja Google Analyticsa.

en: Gradient
hr: Gradijent

en: Gradient degree
hr: Gradijentni stupanj

en: Gradient overlay
hr: Gradijentni sloj

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
hr: Gradijent ispod slike, koristan za .png slike u pozadini.

en: HTML tag
hr: HTML oznaka

en: Half layout page
hr: Pola stranice izgleda

en: Header Background
hr: Pozadina zaglavlja

en: Header Color
hr: Boja zaglavlja

en: Header Color Overlay
hr: Preklapanje boje zaglavlja

en: Header Image
hr: Slika zaglavlja

en: Header Image Position
hr: Položaj slike u zaglavlju

en: Header Image Repeat
hr: Ponavljanje slike zaglavlja

en: Header Image Size
hr: Veličina slike u zaglavlju

en: Header Layout
hr: Izgled zaglavlja

en: Header background
hr: Pozadina zaglavlja

en: Header code
hr: Kod zaglavlja

en: Header text
hr: Tekst zaglavlja

en: Height Settings
hr: Postavke visine

en: Height unit
hr: Jedinica visine

en: Hidden on desktop
hr: Skriveno na radnoj površini

en: Hidden on mobile
hr: Skriveno na mobitelu

en: Hidden title in full sticky header on desktop
hr: Skriven naslov u punom ljepljivom zaglavlju na radnoj površini

en: Hidden title in full sticky header on mobile
hr: Skriven naslov u punom ljepljivom zaglavlju na mobitelu

en: Hide Site title
hr: Sakrij naslov web-mjesta

en: Hide button with link
hr: Sakrij gumb s vezom

en: Hide discount price
hr: Sakrij cijenu s popustom

en: Hide empty days
hr: Sakrij prazne dane

en: Hide only on mobile
hr: Sakrij samo na mobitelu

en: Hide site title
hr: Sakrij naslov stranice

en: Hide site title and tagline
hr: Sakrij naslov i slogan web-mjesta

en: Hide tagline only
hr: Sakrij samo slogan

en: Horizontal offset
hr: Horizontalni pomak

en: Icon color
hr: Boja ikone

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
hr: Ako je omogućeno, ljepljivi postovi bit će prikazani na vrhu navedenih postova.

en: Image
hr: Slika

en: Image overlay color
hr: Boja preklapanja slike

en: Image position
hr: Položaj slike

en: Image repeat
hr: Ponavljanje slike

en: Image size
hr: Veličina slike

en: Images
hr: Slike

en: Import Layout
hr: Uvoz izgleda

en: Import and export layout settings pages will be disabled
hr: Stranice postavki izgleda za uvoz i izvoz bit će onemogućene

en: Import done!
hr: Uvoz gotov!

en: Import layout from file
hr: Uvezite izgled iz datoteke

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
hr: Uvoz Layout paketa će <strong>izbrisati sav vaš sadržaj</strong> - sve postove, stranice, medije, oznake i kategorije.

en: In "em" unit
hr: U jedinici &quot;em&quot;.

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
hr: Info traka može se koristiti za prikaz obavijesti o kolačićima na vašoj web stranici. Prikazuje se svim novim posjetiteljima koji dođu na vašu web stranicu. Mogu kliknuti na gumb da ga sakriju. Informacijska traka je tada skrivena za određeni broj dana, postavite ga u polje &quot;Istek kolačića&quot;.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
hr: Umetni URL za gumb. Ostavite prazno da biste sakrili gumb.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
hr: Umetnite broj veći od %1$s ili ostavite prazno za zadanu vrijednost.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
hr: Umetni broj veći od %1$s.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
hr: Umetnite broj manji od %1$s ili ostavite prazno za zadanu vrijednost.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
hr: Umetnite broj manji od %1$s.

en: Insert row after
hr: Umetni red nakon

en: Insert text
hr: Umetnite tekst

en: Insert valid number, please.
hr: Unesite valjani broj, molim.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
hr: Umetnite svoj ID za praćenje Google Analyticsa. Google Analytics kôd za praćenje bit će dodan na vašu web stranicu.

en: Inset shadow
hr: Umetnuta sjena

en: Install required plugins
hr: Instalirajte potrebne dodatke

en: Installing and activating plugins&#8230;
hr: Instaliranje i aktiviranje dodataka…

en: It's not Citadela Layout package
hr: Nije Citadela Layout paket

en: Item subtitle
hr: Podnaslov stavke

en: Item title
hr: Naslov stavke

en: Large
hr: Velika

en: Large size
hr: Veliki broj

en: Layout Exporter
hr: Izvoznik izgleda

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
hr: Značajka Layout Exporter izvozi WordPress stranice, postove i sve Citadela opcije i postavke. Možete koristiti Layout Exporter za izradu izgleda Citadela koji možete jednostavno instalirati na drugu web stranicu Citadele.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
hr: Layout Importer mora imati instaliranu PHP ZIP ekstenziju. Molimo instalirajte ga ili kontaktirajte svog davatelja usluga hostinga.

en: Layout import/export settings
hr: Postavke uvoza/izvoza izgleda

en: Layouts
hr: Izgledi

en: Layouts import and export is disabled
hr: Uvoz i izvoz izgleda su onemogućeni

en: Left
hr: Lijevo

en: Left align logo
hr: Logo poravnati lijevo

en: Left side
hr: Lijeva strana

en: Letter spacing
hr: Razmak između slova

en: Light
hr: Svjetlo

en: Light (100)
hr: svjetlo (100)

en: Line height
hr: Visina linije

en: Lines color
hr: Boja linija

en: Link
hr: Veza

en: List layout
hr: Izgled popisa

en: Location
hr: Mjesto

en: Location description
hr: Opis lokacije

en: Location title
hr: Naslov lokacije

en: Location:
hr: Mjesto:

en: Logo font size
hr: Veličina fonta logotipa

en: Logo image in custom header.
hr: Slika logotipa u prilagođenom zaglavlju.

en: Logo image max width
hr: Maksimalna širina slike logotipa

en: Logo space max width
hr: Maksimalna širina prostora za logotip

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Medium
hr: Srednji

en: Medium size
hr: Srednja veličina

en: Membership
hr: Članstvo

en: Menu button color
hr: Boja gumba izbornika

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
hr: Minimalna vrijednost 1500px, ostavite prazno za neograničenu širinu.

en: Mininum height
hr: Minimalna visina

en: Mobile
hr: Mobilni

en: Mobile Settings
hr: Postavke za mobilne uređaje

en: Mobile settings
hr: Postavke za mobilne uređaje

en: Mobile size
hr: Veličina mobitela

en: Mobile width breakpoint
hr: Prijelomna točka mobilne širine

[ctx: theme layout]
en: Modern
hr: Moderna

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Move down
hr: Pomicati prema dolje

en: Move up
hr: Pomakni se gore

en: Name field
hr: Ime polja

en: Next
hr: Sljedeći

en: No Repeat
hr: Bez ponavljanja

en: No borders
hr: Bez granica

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
hr: Nema ponavljanja

en: No results found.
hr: Nema rezultata.

en: No special pages found.
hr: Nisu pronađene posebne stranice.

en: None
hr: Nijedan

en: Normal (400)
hr: Normalno (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
hr: Napomena: standardni naslov stranice bit će skriven.

en: Number of items
hr: Broj predmeta

en: OK
hr: u redu

en: Oops! That page can't be found.
hr: Ups! Ta stranica se ne može pronaći.

en: Open in new window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Open link in new tab
hr: Otvori vezu u novoj kartici

en: Opened footer wigets area
hr: Otvoreno područje wigeta u podnožju

en: Opening Hours
hr: Radno vrijeme

en: Opening Hours settings
hr: Postavke radnog vremena

en: Order Options
hr: Mogućnosti narudžbe

en: Order by
hr: Naručite po

en: Original
hr: Izvornik

en: Overlay color
hr: Boja prekrivanja

en: Overlay gradient
hr: Gradijent preklapanja

en: Overlay opacity
hr: Prozirnost prekrivanja

en: PHP ZIP extension not found
hr: PHP ZIP proširenje nije pronađeno

en: Page Color
hr: Boja stranice

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
hr: Nemojte zatvarati ovaj prozor preglednika dok se paket Layout ne uveze u potpunosti.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
hr: Imajte na umu da Layout Exporter ne izvozi sve iz WordPressa, kao što su WooCommerce fakture ili podaci iz drugih dodataka treće strane. Postoje mnogi drugi dodaci dostupni za potrebe migracije.

en: Position
hr: Položaj

en: Position on website
hr: Pozicija na web stranici

en: Post Details
hr: Detalji objave

en: Posts
hr: Objave

en: Posts navigation
hr: Navigacija postova

en: Posts settings
hr: Postavke postova

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
hr: Pregled se prikazuje samo na zaslonu Customizer.

en: Previous
hr: Prethodni

en: Price Table
hr: Tablica cijena

en: Price table alignment
hr: Usklađivanje tablice cijena

en: Radial gradient
hr: Radijalni gradijent

en: Random
hr: Slučajno

en: Read more link
hr: Pročitajte više link

en: Ready to use Citadela layouts
hr: Spremni za korištenje Citadela izgleda

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
hr: Spremni za korištenje rasporedi i blokovi za Citadelu s mnogo mogućnosti prilagodbe

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
hr: Nedavno aktivirana tema nije kompatibilna s dodatkom %s, stoga je dodatak deaktiviran.

en: Regular
hr: Redovito

en: Remove image
hr: Ukloni sliku

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
hr: Ponoviti

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
hr: Ponovite vodoravno

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
hr: Ponovite okomito

en: Replace default label of the field.
hr: Zamijenite zadanu oznaku polja.

en: Replace image
hr: Zamijenite sliku

en: Required plugins
hr: Potrebni dodaci

en: Reset
hr: Resetiraj

en: Responsive Text
hr: Responzivni tekst

en: Responsive options applied under screen width
hr: Responzivne opcije primijenjene ispod širine zaslona

en: Reusable Blocks
hr: Višekratni blokovi

en: Reusable blocks settings
hr: Postavke blokova za višekratnu upotrebu

en: Right
hr: Pravo

en: Right side
hr: Desna strana

en: Saturday
hr: subota

en: Save Settings
hr: Spremi postavke

en: Search Special ages
hr: Traži Posebne dobi

en: Search results for:
hr: Rezultati pretrage za:

en: Select Google Font for your website
hr: Odaberite Google font za svoju web stranicu

en: Select Layout package
hr: Odaberite Paket izgleda

en: Select alignment
hr: Odaberite poravnanje

en: Select alignment on mobile design
hr: Odaberite poravnanje na mobilnom dizajnu

en: Select background type
hr: Odaberite vrstu pozadine

en: Select color combinations for your website
hr: Odaberite kombinacije boja za svoju web stranicu

en: Select font weight
hr: Odaberite težinu fonta

en: Select image
hr: Odaberite sliku

en: Select layout
hr: Odaberite izgled

en: Select layout for website header
hr: Odaberite izgled zaglavlja web stranice

en: Select layout for your website
hr: Odaberite izgled za svoju web stranicu

en: Select size
hr: Odaberi veličinu

en: Semi-bold
hr: Polupodebljano

en: Service
hr: Servis

en: Service Image
hr: Slika usluge

en: Service description text
hr: Tekst opisa usluge

en: Service header
hr: Zaglavlje usluge

en: Set background image
hr: Postavite pozadinsku sliku

en: Set custom image
hr: Postavite prilagođenu sliku

en: Set custom logo image
hr: Postavite prilagođenu sliku logotipa

en: Set header color as background image overlay
hr: Postavite boju zaglavlja kao sloj pozadinske slike

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
hr: Postavlja da li se widgeti u podnožju otvaraju ili zatvaraju prema zadanim postavkama na mobilnom uređaju nakon učitavanja stranice. Primjenjivo ako su omogućeni sklopivi widgeti.

en: Settings
hr: Postavke

en: Settings Saved
hr: postavke spremljene

en: Settings for main menu in header
hr: Postavke za glavni izbornik u zaglavlju

en: Settings for site header
hr: Postavke za zaglavlje stranice

en: Shadow Settings
hr: Postavke sjene

en: Shadow color
hr: Boja sjene

en: Show always
hr: Pokaži uvijek

en: Show button with link
hr: Prikaži gumb s vezom

en: Show categories
hr: Prikaži kategorije

en: Show date
hr: Prikaži datum

en: Show description
hr: Prikaži opis

en: Show discount price
hr: Prikaži cijenu s popustom

en: Show featured image
hr: Prikaži istaknutu sliku

en: Show header over content
hr: Prikaži zaglavlje iznad sadržaja

en: Show icon
hr: Prikaži ikonu

en: Show image
hr: Prikaži sliku

en: Show image as icon
hr: Prikaži sliku kao ikonu

en: Show in menu
hr: Prikaži u izborniku

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
hr: Prikaži vezu za upravljanje blokovima za višekratnu upotrebu u izborniku administratora

en: Show locations
hr: Prikaži lokacije

en: Show only on mobile
hr: Prikaži samo na mobitelu

en: Show opening hours on your website.
hr: Prikažite radno vrijeme na svojoj web stranici.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
hr: Prikaži ili sakrij blok Cluster samo na veličini zaslona mobilnog uređaja.

en: Show preview of Announcement Bar
hr: Prikaži pregled trake za najave

en: Show transparent header without additional background settings.
hr: Prikaži prozirno zaglavlje bez dodatnih postavki pozadine.

en: Show website
hr: Prikaži web stranicu

[ctx: settings]
en: Simple
hr: Jednostavan

en: Simple layout
hr: Jednostavan raspored

en: Simple settings
hr: Jednostavne postavke

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
hr: Jednostavne postavke omogućuju vam da prikažete jednostavan tekst i gumb na traci s najavama. Boje se mogu prilagoditi putem WordPress alata za prilagođavanje.

en: Simple text styles
hr: Jednostavni stilovi teksta

en: Simplified typography styles for blog posts pages
hr: Pojednostavljeni stilovi tipografije za stranice s blogovima

en: Single color
hr: Jednobojna

en: Single color overlay
hr: Preklapanje u jednoj boji

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
hr: Veličine za tipove izgleda sadržaja, široke i pune širine korištene u dizajnu.

en: Skip number of posts from start
hr: Preskoči broj postova od početka

en: Small
hr: Mali

en: Small size
hr: Mala veličina

en: Space around logo
hr: Prostor oko logotipa

en: Space around menu button
hr: Razmak oko gumba izbornika

en: Spacer height in
hr: Visina odstojnika u

en: Spacer settings
hr: Postavke razmaknice

en: Spacing Settings
hr: Postavke razmaka

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
hr: Posebna stranica

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
hr: Posebne stranice

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
hr: Posebne stranice

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
hr: Poseban spremnik koji je uvijek na punoj širini ako nema bočne trake ili stupaca. Tamo možete umetnuti druge blokove i postaviti pozadinu spremnika.

en: Special page updated.
hr: Posebna stranica ažurirana.

en: Special pages list
hr: Popis posebnih stranica

en: Special pages list navigation
hr: Navigacija popisom posebnih stranica

en: Spread radius
hr: Radijus širenja

en: Sticky header on desktop
hr: Ljepljivo zaglavlje na radnoj površini

en: Sticky header on mobile
hr: Ljepljivo zaglavlje na mobitelu

en: Sticky header settings
hr: Postavke ljepljivog zaglavlja

en: Sticky posts first
hr: Najprije ljepljivi postovi

en: Styles
hr: Stilovi

en: Subtitle
hr: Titl

en: Subtitle color
hr: Boja podnaslova

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Table subtitle
hr: Podnaslov tablice

en: Table title
hr: Naslov tablice

en: Tag description
hr: Opis oznake

en: Tag name
hr: Naziv oznake

en: Tehre was an error with downloading layout
hr: Došlo je do pogreške pri preuzimanju izgleda

en: Text
hr: Tekst

en: Text Font
hr: Font teksta

en: Text alignment
hr: Poravnanje teksta

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Text color in custom header.
hr: Boja teksta u prilagođenom zaglavlju.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
hr: Tekst prikazan na infotraci. Može sadržavati HTML formatiranje kao što su URL-ovi za povezivanje s vašim uvjetima ili pravilima o privatnosti.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
hr: Tekst prikazan na gumbu na traci s najavama. Ostavite prazno da biste sakrili gumb.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
hr: Tekst prikazan na gumbu. Ako tekst nije naveden, za zatvaranje Infobara koristit će se znak X.

en: Text of announcement
hr: Tekst najave

en: Thank you for activating Citadela Pro.
hr: Hvala vam što ste aktivirali Citadela Pro.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
hr: Dodatak %s nije se mogao aktivirati. Nije kompatibilna s trenutno aktivnom temom.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
hr: Citadela Layout zahtijeva ove dodatke. Potrebni dodaci bit će instalirani i aktivirani automatski. U slučaju da nemate pristup nekom od dodataka, neke stranice mogu biti nepotpune.

en: The content could not be imported.
hr: Sadržaj se nije mogao uvesti.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
hr: Proces može trajati od 30 sekundi do 30 minuta, ovisno o veličini paketa Layout i brzini veze (uglavnom zbog preuzimanja demo slika).

en: Theme Layout
hr: Izgled teme

en: There was an error with installing plugins
hr: Došlo je do pogreške pri instaliranju dodataka

en: Thick borders
hr: Debele granice

en: Thin
hr: Tanak

en: Thin borders
hr: Tanke granice

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
hr: Ova postavka definira treba li koristiti naše stilove Citadela u dodatku %1$s Kalendar događaja%2$s ili koristiti stilove dodatka.

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Tile
hr: Pločica

en: Tile Horizontally
hr: Pločice vodoravno

en: Tile Vertically
hr: Pločica okomito

en: Title
hr: Titula

en: Title color
hr: Boja naslova

en: Titles Font
hr: Font naslova

en: Titles Style
hr: Naslovi Stil

en: To edit the image, you need permission to upload media.
hr: Za uređivanje slike potrebno vam je dopuštenje za prijenos medija.

en: Top
hr: Vrh

[ctx: position]
en: Top
hr: Vrh

en: Top Left
hr: Gore lijevo

en: Top Right
hr: Gore desno

en: Tracking ID
hr: ID praćenja

en: Tracking privacy
hr: Praćenje privatnosti

en: Transparent header
hr: Prozirno zaglavlje

en: Tueasday
hr: utorak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Turn on Announcements bar functionality
hr: Uključite funkciju trake s najavama

en: Turn on Comments extension functionality
hr: Uključite funkciju proširenja Komentari

en: Type
hr: Tip

en: Type for search...
hr: Upišite za pretragu...

en: Typography
hr: Tipografija

en: Upload an image file or pick one from your media library.
hr: Prenesite slikovnu datoteku ili je odaberite iz svoje medijske biblioteke.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
hr: Prenesena ZIP datoteka nije Citadela Layout paket ili je stari nekompatibilni Layout paket. Molimo preuzmite najnoviji paket sa svog računa AitThemes.

en: Uploading&#8230;
hr: Prijenos…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
hr: URL-ovi iz teksta komentara urednika bit će uklonjeni. Primjenjuje se za korisničke uloge s mogućnošću uređivanja postova kao što je Contributor i više.

en: Urls from guest comment text will be removed
hr: URL-ovi iz teksta komentara gostiju bit će uklonjeni

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
hr: URL-ovi iz teksta komentara koji nije uređivač bit će uklonjeni. Primijenjeno za korisničke uloge bez mogućnosti uređivanja objave kao što je Pretplatnik.

en: Use Citadela styles
hr: Koristite stilove Citadela

en: Use Infobar on your website
hr: Koristite Infobar na svojoj web stranici

en: Use custom header
hr: Koristite prilagođeno zaglavlje

en: Use custom width settings
hr: Koristite prilagođene postavke širine

en: Use default font
hr: Koristite zadani font

en: Use default font weight
hr: Koristite zadanu težinu fonta

en: Use responsive options
hr: Koristite responzivne opcije

en: Using font size from theme design.
hr: Korištenje veličine fonta iz dizajna teme.

en: Using letter spacing from theme design.
hr: Korištenje razmaka između slova iz dizajna teme.

en: Using line height from theme design.
hr: Korištenje visine linije iz dizajna teme.

en: Vertical offset
hr: Vertikalni pomak

en: View Demo
hr: Pogledajte Demo

en: View layouts
hr: Pregledajte izglede

en: View more
hr: Vidi više

en: Visibility on mobile
hr: Vidljivost na mobitelu

en: WP Button Block
hr: Blok tipki WP

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
hr: Čuvamo vašu e-poštu kako bismo mogli komunicirati s vama o našim proizvodima i uslugama. Za daljnje pojedinosti pogledajte <a href="#">našu politiku privatnosti</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
hr: Čuvamo vaše ime kako bismo mogli komunicirati s vama o našim proizvodima i uslugama. Za daljnje pojedinosti pogledajte <a href="#">našu politiku privatnosti</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
hr: Čuvamo URL vaše web stranice kako bismo mogli komunicirati s vama o našim proizvodima i uslugama. Za daljnje pojedinosti pogledajte <a href="#">našu politiku privatnosti</a> .

en: We're importing the Layout package...
hr: Uvozimo paket Layout...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
hr: Primijetili smo da koristite zastarjelu verziju PHP-a koja više nije podržana, stoga <em>je dodatak deaktiviran</em> . Provjerite je li vaša stranica brza i sigurna tako <a href='%1$s'>da nadogradite PHP na najnoviju verziju</a> . Minimalni zahtjev za %2$s je <strong>PHP 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
hr: Primijetili smo da koristite zastarjelu verziju WordPressa, stoga <em>je dodatak deaktiviran</em> . Provjerite je li vaša stranica sigurna i <a href='%1$s'>ažurirana ažuriranjem WordPressa na najnoviju verziju</a> . Minimalni zahtjev za %2$s je <strong>WordPress 5.2</strong> .

en: Website URL field
hr: Polje URL web stranice

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Wide
hr: Širok

en: Wide size
hr: Široka veličina

en: Wide size width
hr: Široka širina veličine

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
hr: Područje widgeta u podnožju može se otvoriti ili zatvoriti na mobilnom uređaju.

en: Width Settings
hr: Postavke širine

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
hr: Uz napredne postavke imate potpunu kontrolu nad html-om i stilovima za svoju traku s najavama.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
hr: Možete uvesti bilo koji od dostupnih izgleda Citadela.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
hr: Vaši komentari nam pomažu da poboljšamo naše proizvode i usluge tako da ih nastavljamo bilježiti. Komentar koristimo i za buduću upotrebu. Za daljnje pojedinosti pogledajte <a href="#">našu politiku privatnosti</a> .

en: Your current content will be deleted
hr: Vaš trenutni sadržaj bit će izbrisan

en: ZIP files
hr: ZIP datoteke

en: button text
hr: tekst gumba

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
hr: ili

en: read more text
hr: pročitaj više teksta

en: row text...
hr: tekst reda...
