Citadela Pro 5.0.3 - en to sr translation catalogue (559 entries)

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and PHP incompatiblity
sr: %с додатак и ПХП некомпатибилност

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin and WordPress incompatiblity
sr: Некомпатибилност додатка %с и ВордПресс-а

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin has beed deactivated
sr: Додатак %с је деактивиран

note: translators: %s plugin's name
en: %s plugin incompatibility
sr: %с некомпатибилност додатка

note: translators: %s - list of required plugins
en: (You can download them from your AitThemes account)
sr: (Можете их преузети са свог АитТхемес налога)

en: 100% horizontal
sr: 100% хоризонтално

en: 100% vertical
sr: 100% вертикално

en: Accept
sr: Прихвати

en: Add empty space between blocks that will look differently on desktop and on mobile devices.
sr: Додајте празан простор између блокова који ће изгледати другачије на десктопу и на мобилним уређајима.

en: Additional text
sr: Додатни текст

en: Additional text displayed with the field. It can contain HTML formatting such as urls to link to your terms or privacy policy.
sr: Додатни текст приказан са пољем. Може да садржи ХТМЛ форматирање као што су УРЛ-ови за повезивање са вашим условима или политиком приватности.

[ctx: settings]
en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced settings
sr: Напредна подешавања

note: Author of the plugin
en: AitThemes
sr: АитТхемес

en: Align Text Center
sr: Поравнај центар текста

en: Align Text Left
sr: Поравнај текст лево

en: Align Text Right
sr: Поравнај текст удесно

en: Align logo section to the left side
sr: Поравнајте део логотипа са леве стране

en: All
sr: Све

en: All Special Pages
sr: Све посебне странице

note: translators: %s plugin's name
en: All blocks were moved to %s plugin.
sr: Сви блокови су премештени у додатак %с.

en: Allows you to easily add company services to your website.
sr: Омогућава вам да лако додате услуге компаније на своју веб локацију.

en: Allows you to insert text with custom settings and font.
sr: Омогућава вам да уметнете текст са прилагођеним подешавањима и фонтом.

en: Allows you to put page title anywhere you like. For example after header image.
sr: Омогућава вам да поставите наслов странице где год желите. На пример, после слике заглавља.

en: Announcements Bar
sr: Бар за најаве

en: Announcements bar
sr: Трака са најавама

en: Announcements bar allows you to present any important announcements on the top of all your pages.
sr: Трака са најавама вам омогућава да све важне најаве прикажете на врху свих ваших страница.

en: Announcements bar is displayed after selected date and time.
sr: Трака са најавама се приказује након изабраног датума и времена.

en: Announcements bar is displayed until selected date and time.
sr: Трака са најавама се приказује до изабраног датума и времена.

en: Anonymize IP address of your website visitors.
sr: Анонимизирајте ИП адресу посетилаца ваше веб странице.

en: Appearance
sr: Изглед

en: Appearance settings for your website
sr: Подешавања изгледа за вашу веб локацију

en: Applied for Simple type of Announcements bar.
sr: Примењено за једноставну врсту траке са најавама.

en: Ascending
sr: Узлазни

en: Author biographical info
sr: Биографски подаци аутора

en: Author name
sr: Име аутора

en: Availability of selected style depends on selected font for titles.
sr: Доступност изабраног стила зависи од изабраног фонта за наслове.

en: Available range
sr: Доступан опсег

en: Background Image Overlay
sr: Преклапање позадинске слике

en: Background Settings
sr: Подешавања позадине

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background color type
sr: Тип боје позадине

en: Background gradient
sr: Градијент позадине

en: Background image
sr: Позадинска слика

en: Background image repeat
sr: Понављање позадинске слике

en: Background image size
sr: Величина позадинске слике

en: Background position
sr: Положај у позадини

en: Background settings for your website header
sr: Подешавања у позадини за заглавље ваше веб локације

en: Bar Background color
sr: Бар боја позадине

en: Black
sr: Црн

en: Blog Page
sr: Блог страница

en: Blog Posts
sr: Блог Постс

en: Blur radius
sr: Радијус замућења

en: Bold
sr: Одважан

en: Bold (700)
sr: Болд (700)

en: Border Settings
sr: Бордер Сеттингс

en: Border color
sr: Боја ивице

en: Border radius
sr: Гранични радијус

en: Border radius options
sr: Опције радијуса границе

en: Border width
sr: Ширина ивице

en: Borders color
sr: Боја ивица

en: Borders width
sr: Ширина ивица

en: Bottom
sr: Дно

[ctx: position]
en: Bottom
sr: Дно

en: Bottom Left
sr: Доњи леви

en: Bottom Right
sr: Доле десно

en: Box layout
sr: Изглед кутије

en: Box width
sr: Ширина кутије

en: Burger menu only
sr: Само хамбургер мени

en: Button Background color
sr: Дугме Боја позадине

en: Button URL
sr: УРЛ дугмета

en: Button background
sr: Позадина дугмета

en: Button link
sr: Веза са дугметом

en: Button settings
sr: Подешавања дугмета

en: Button text
sr: Текст дугмета

en: Buttons Border Radius
sr: Радијус ивице дугмади

en: Cancel
sr: Поништити, отказати

en: Carousel autoplay enabled
sr: Аутоматска репродукција вртешке је омогућена

en: Carousel loop mode enabled
sr: Режим вртешке петље је омогућен

en: Categories
sr: Категорије

en: Category
sr: Категорија

en: Category description
sr: Опис категорије

en: Category title
sr: Назив категорије

en: Category:
sr: Категорија:

en: Center
sr: Центар

[ctx: header layout]
en: Center
sr: Центар

en: Change HTML tag
sr: Промените ХТМЛ ознаку

en: Change icon
sr: Промени икону

en: Change image
sr: Промените слику

en: Change image for desktop resolution
sr: Промените слику за резолуцију радне површине

en: Change image for mobile resolution
sr: Промените слику за мобилну резолуцију

en: Citadela - Special Pages
sr: Цитадела - Посебне странице

en: Citadela Blocks
sr: Цитадела Блоцкс

en: Citadela Content Settings
sr: Цитадела Цонтент Сеттингс

en: Citadela Half Layout Settings
sr: Цитадела Халф Лаиоут Сеттингс

en: Citadela Header Settings
sr: Цитадела Хеадер Сеттингс

en: Citadela Posts Blocks
sr: Цитадела Постс Блоцкс

note: Plugin Name of the plugin
en: Citadela Pro
sr: Цитадела Про

en: Citadela Service Block image size
sr: Величина слике Цитадела Сервице Блоцк

en: Citadela Special Pages
sr: Цитадела Специал Пагес

[ctx: header layout]
en: Classic
sr: Цлассиц

[ctx: theme layout]
en: Classic
sr: Цлассиц

en: Clear
sr: Јасно

en: Cluster
sr: Цлустер

en: Cluster Block
sr: Цлустер Блоцк

en: Collapse menu to button
sr: Скупи мени у дугме

en: Collapsible footer widgets options
sr: Опције склопивих виџета у подножју

en: Color settings
sr: Подешавања боја

en: Colors
sr: Боје

en: Comment author name will not be linked to url inserted in Website field
sr: Име аутора коментара неће бити повезано са УРЛ-ом уметнутим у поље Веб сајт

en: Comment text field
sr: Поље за текст коментара

en: Comments Extension can be used to add help text to every single input in WordPress Comment form.
sr: Проширење за коментаре се може користити за додавање текста помоћи сваком поједином уносу у обрасцу за коментаре у ВордПресс-у.

en: Comments extension
sr: Додатак за коментаре

en: Comments links settings
sr: Подешавања веза за коментаре

en: Confirm
sr: Потврди

en: Contain
sr: Садржати

en: Content
sr: Садржај

en: Content size
sr: Величина садржаја

en: Content size width
sr: Ширина величине садржаја

en: Content width
sr: Ширина садржаја

en: Content width sizes
sr: Величине ширине садржаја

en: Cookies expiration
sr: Истек колачића

en: Cover
sr: Цовер

[ctx: label for css property "cover": image in background cover entire place]
en: Cover
sr: Цовер

en: Cover column height
sr: Висина покривне колоне

en: Current block view
sr: Тренутни приказ блока

en: Current page title
sr: Наслов тренутне странице

en: Custom Header is enabled. Following options may not have effect for this page.
sr: Прилагођено заглавље је омогућено. Следеће опције можда неће имати ефекта за ову страницу.

en: Custom Header with Custom Logo is enabled for this page. Change of logo image may not be visible in preview.
sr: Прилагођено заглавље са прилагођеним логотипом је омогућено за ову страницу. Промена слике логотипа можда неће бити видљива у прегледу.

en: Custom Page Title
sr: Прилагођени наслов странице

en: Custom codes
sr: Прилагођени кодови

en: Custom image
sr: Прилагођена слика

en: Custom logo
sr: Прилагођени лого

en: Custom logo image
sr: Прилагођена слика логотипа

en: Customize colors
sr: Прилагодите боје

en: Customized options for mobile screen width.
sr: Прилагођене опције за ширину мобилног екрана.

en: Date
sr: Датум

en: Date color
sr: Боја датума

en: Date from
sr: Датум од

en: Date to
sr: Датум до

en: Day hours color
sr: Боја дневних сати

en: Day title color
sr: Боја наслова дана

en: Days without defined time will be hidden.
sr: Дани без дефинисаног времена биће сакривени.

en: Decoration Color
sr: Боја декорације

en: Decoration color
sr: Боја декорације

en: Default
sr: Уобичајено

[ctx: theme design]
en: Default
sr: Уобичајено

[ctx: default size of image in background]
en: Default size
sr: Подразумевана величина

en: Define border radius for different parts of design.
sr: Дефинишите радијус границе за различите делове дизајна.

en: Delete row
sr: Избриши ред

en: Descending
sr: Силазни

en: Design Options
sr: Опције дизајна

en: Desktop
sr: Десктоп

en: Desktop settings
sr: Подешавања радне површине

en: Desktop size
sr: Величина радне површине

en: Disable author name link
sr: Онемогућите везу са именом аутора

en: Disable default margins
sr: Онемогући подразумеване маргине

en: Disable editor comment links
sr: Онемогућите везе за коментаре уредника

en: Disable featured table
sr: Онемогући истакнуту табелу

en: Disable guest comment links
sr: Онемогућите везе за коментаре гостију

en: Disable image
sr: Онемогући слику

en: Disable import/export
sr: Онемогући увоз/извоз

en: Disable link to featured image in blog post
sr: Онемогућите везу до истакнуте слике у посту на блогу

en: Disable non-editor comment links
sr: Онемогућите везе за коментаре који нису уређивачи

en: Disable separator
sr: Онемогући сепаратор

en: Display product, service or packages offers in the table. Set the best deal, show discounted price and write important features for comparison.
sr: Прикажите понуде производа, услуга или пакета у табели. Поставите најбољу понуду, покажите снижену цену и напишите важне карактеристике за поређење.

en: Displays list of posts based on filters. For example posts only from specific category.
sr: Приказује листу постова на основу филтера. На пример, постови само из одређене категорије.

en: Displays paginated list of posts on WordPress Blog page.
sr: Приказује пагинирану листу постова на страници ВордПресс блога.

en: Do not use float numbers, please.
sr: Немојте користити флоат бројеве, молим.

en: Downloading&#8230;
sr: Преузимање…

en: Drop Layout package here
sr: Испустите Лаиоут пакет овде

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: Easily create and manage an events calendar with %1$sThe Events Calendar%2$s free plugin.
sr: Лако креирајте календар догађаја и управљајте њиме помоћу бесплатног додатка %1$с Календар догађаја %2$с.

en: Edit Special Page
sr: Уреди посебну страницу

en: Edit or update the image
sr: Уредите или ажурирајте слику

en: Email field
sr: Поље за е-пошту

en: Enable
sr: Омогући

en: Enable collapsible footer wigets area
sr: Омогућите склопиву област ваге за подножје

en: Enable featured table
sr: Омогући истакнуту табелу

en: Error
sr: Грешка

en: Events
sr: Догађаји

en: Expiration of saved cookies in days.
sr: Истек сачуваних колачића у данима.

note: translators: %s site name
en: Export %s Layout
sr: Извези %с распоред

en: Extra Bold (900)
sr: Екстра болд (900)

en: Extra-bold
sr: Екстра-болд

en: Extra-light
sr: Екстра лаган

en: Featured
sr: Изабран

en: Featured image link
sr: Истакнута веза са сликом

en: Field label
sr: Ознака поља

en: Filter special pages list
sr: Филтрирајте листу специјалних страница

en: Filters
sr: Филтери

en: Fixed background image
sr: Фиксна позадинска слика

en: Fixed image
sr: Фиксна слика

en: Font size
sr: Величина фонта

en: Font size unit
sr: Јединица величине фонта

en: Footer Color
sr: Боја подножја

en: Footer code
sr: Код подножја

en: Forced inside space
sr: Присиљен унутар простора

en: Friday
sr: петак

en: From AitThemes:
sr: Од АитТхемес:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From AitThemes: %s
sr: Из АитТхемес: %с

en: From WordPress.org:
sr: Са ВордПресс.орг:

note: translators: %s - list of required plugins
en: From WordPress.org: %s
sr: Са ВордПресс.орг: %с

en: Full Sticky header
sr: Пуно лепљиво заглавље

en: Full size
sr: Пуна величина

en: Full size width
sr: Ширина пуне величине

en: Fullwidth
sr: Пуна ширина

en: Fullwidth header
sr: Заглавље пуне ширине

en: Fullwidth size
sr: Величина пуне ширине

en: General Border Radius
sr: Општи гранични радијус

en: General Layout
sr: Општи изглед

en: General options for desktop.
sr: Опште опције за десктоп.

en: General settings
sr: Општа подешавања

en: Google Analytics
sr: Гугл анализе

en: Google Analytics tracking ID.
sr: ИД праћења Гоогле аналитике.

en: Google font
sr: Гоогле фонт

en: Gradient
sr: Градијент

en: Gradient degree
sr: Градијентни степен

en: Gradient overlay
sr: Преклапање градијента

en: Gradient under image, useful for .png images in background.
sr: Градијент испод слике, користан за .пнг слике у позадини.

en: HTML tag
sr: ХТМЛ ознака

en: Half layout page
sr: Пола странице са изгледом

en: Header Background
sr: Позадина заглавља

en: Header Color
sr: Боја заглавља

en: Header Color Overlay
sr: Преклапање боје заглавља

en: Header Image
sr: Хеадер Имаге

en: Header Image Position
sr: Положај слике у заглављу

en: Header Image Repeat
sr: Понављање слике у заглављу

en: Header Image Size
sr: Величина слике у заглављу

en: Header Layout
sr: Изглед заглавља

en: Header background
sr: Позадина заглавља

en: Header code
sr: Код заглавља

en: Header text
sr: Текст заглавља

en: Height Settings
sr: Подешавања висине

en: Height unit
sr: Јединица висине

en: Hidden on desktop
sr: Скривено на радној површини

en: Hidden on mobile
sr: Скривено на мобилном

en: Hidden title in full sticky header on desktop
sr: Скривен наслов у пуном лепљивом заглављу на радној површини

en: Hidden title in full sticky header on mobile
sr: Скривен наслов у пуном лепљивом заглављу на мобилном телефону

en: Hide Site title
sr: Сакриј наслов сајта

en: Hide button with link
sr: Сакриј дугме са везом

en: Hide discount price
sr: Сакриј цену са попустом

en: Hide empty days
sr: Сакриј празне дане

en: Hide only on mobile
sr: Сакриј само на мобилном телефону

en: Hide site title
sr: Сакриј наслов сајта

en: Hide site title and tagline
sr: Сакријте наслов и слоган сајта

en: Hide tagline only
sr: Сакриј само слоган

en: Horizontal offset
sr: Хоризонтални офсет

en: Icon color
sr: Боја иконе

en: If enabled, sticky posts will be displayed on the top of listed posts.
sr: Ако је омогућено, лепљиви постови ће бити приказани на врху наведених постова.

en: Image
sr: Слика

en: Image overlay color
sr: Боја преклапања слике

en: Image position
sr: Положај слике

en: Image repeat
sr: Понављање слике

en: Image size
sr: Величина слике

en: Images
sr: Слике

en: Import Layout
sr: Импорт Лаиоут

en: Import and export layout settings pages will be disabled
sr: Странице са подешавањима изгледа за увоз и извоз ће бити онемогућене

en: Import done!
sr: Увоз је завршен!

en: Import layout from file
sr: Увезите изглед из датотеке

en: Import of Layout package will <strong>delete all your content</strong> - all Posts, Pages, Media, Tags and Categories.
sr: Увоз пакета Лаиоут ће <strong>избрисати сав ваш садржај</strong> - све постове, странице, медије, ознаке и категорије.

en: In "em" unit
sr: У јединици &quot;ем&quot;.

en: Infobar
sr: Инфобар

en: Infobar can be used to display cookies notification on your website. It is displayed to all new visitors that come to your website. They can click on the button to hide it. Infobar is then hidden for number of days set it “Cookie expiration” field.
sr: Инфобар се може користити за приказ обавештења о колачићима на вашој веб страници. Приказује се свим новим посетиоцима који дођу на вашу веб локацију. Они могу да кликну на дугме да га сакрију. Инфобар је тада сакривен на одређени број дана, подеси га у поље „Истек колачића“.

en: Insert URL for button. Leave empty to hide the button.
sr: Уметни УРЛ за дугме. Оставите празно да бисте сакрили дугме.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s, or leave empty for default value.
sr: Унесите број већи од %1$с или оставите празно за подразумевану вредност.

note: translators: 1. minimum number value
en: Insert number larger than %1$s.
sr: Унесите број већи од %1$с.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s, or leave empty for default value.
sr: Унесите број мањи од %1$с или оставите празно за подразумевану вредност.

note: translators: 1. maximum number value
en: Insert number smaller than %1$s.
sr: Унесите број мањи од %1$с.

en: Insert row after
sr: Уметни ред после

en: Insert text
sr: Уметните текст

en: Insert valid number, please.
sr: Унесите важећи број, молим.

en: Insert your Google Analytics Tracking ID. Google Analytics tracking code will be added to your website.
sr: Унесите ИД за праћење Гоогле аналитике. Код за праћење Гоогле аналитике ће бити додат на вашу веб локацију.

en: Inset shadow
sr: Уметнута сенка

en: Install required plugins
sr: Инсталирајте потребне додатке

en: Installing and activating plugins&#8230;
sr: Инсталирање и активирање додатака…

en: It's not Citadela Layout package
sr: То није Цитадела Лаиоут пакет

en: Item subtitle
sr: Поднаслов ставке

en: Item title
sr: Наслов ставке

en: Large
sr: Велики

en: Large size
sr: Великих димензија

en: Layout Exporter
sr: Лаиоут Екпортер

en: Layout Exporter feature exports WordPress pages, posts and all Citadela options and settings. You can use Layout Exporter to create a Citadela layout that you can easily install to another Citadela website.
sr: Функција Лаиоут Екпортер извози ВордПресс странице, постове и све Цитадела опције и подешавања. Можете користити Лаиоут Екпортер да креирате Цитадела изглед који можете лако да инсталирате на другу веб локацију Цитадела.

en: Layout Importer needs to have the PHP ZIP extension installed. Please install it or contact your hosting provider.
sr: Лаиоут Импортер треба да има инсталирану ПХП ЗИП екстензију. Инсталирајте га или контактирајте свог хостинг провајдера.

en: Layout import/export settings
sr: Подешавања увоза/извоза распореда

en: Layouts
sr: Распореди

en: Layouts import and export is disabled
sr: Увоз и извоз распореда су онемогућени

en: Left
sr: Лево

en: Left align logo
sr: Лево поравнање логотипа

en: Left side
sr: Лева страна

en: Letter spacing
sr: Размак између слова

en: Light
sr: Светлост

en: Light (100)
sr: Светло (100)

en: Line height
sr: Висина линија

en: Lines color
sr: Боја линија

en: Link
sr: Линк

en: List layout
sr: Распоред листе

en: Location
sr: Локација

en: Location description
sr: Опис локације

en: Location title
sr: Наслов локације

en: Location:
sr: Локација:

en: Logo font size
sr: Величина фонта логотипа

en: Logo image in custom header.
sr: Слика логотипа у прилагођеном заглављу.

en: Logo image max width
sr: Максимална ширина слике логотипа

en: Logo space max width
sr: Максимална ширина простора за логотип

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Medium
sr: Средње

en: Medium size
sr: Средња величина

en: Membership
sr: Чланство

en: Menu button color
sr: Боја дугмета менија

en: Minimum value 1500px, leave empty for unlimited width.
sr: Минимална вредност 1500пк, оставите празно за неограничену ширину.

en: Mininum height
sr: Минимална висина

en: Mobile
sr: Мобилни

en: Mobile Settings
sr: Мобиле Сеттингс

en: Mobile settings
sr: Подешавања за мобилне уређаје

en: Mobile size
sr: Величина мобилног телефона

en: Mobile width breakpoint
sr: Преломна тачка ширине за мобилне уређаје

[ctx: theme layout]
en: Modern
sr: Модеран

en: Monday
sr: Понедељак

en: Move down
sr: Помери се доле

en: Move up
sr: Напредовати

en: Name field
sr: Поље за име

en: Next
sr: Следећи

en: No Repeat
sr: Без понављања

en: No borders
sr: Нема граница

[ctx: label for css property "no-repeat": do not repeat image in background]
en: No repeat
sr: Нема понављања

en: No results found.
sr: Нема резултата.

en: No special pages found.
sr: Нису пронађене посебне странице.

en: None
sr: Ниједан

en: Normal (400)
sr: Нормалан (400)

en: Note: standard page title will be hidden.
sr: Напомена: стандардни наслов странице ће бити сакривен.

en: Number of items
sr: Број ставки

en: OK
sr: У реду

en: Oops! That page can't be found.
sr: Упс! Та страница се не може пронаћи.

en: Open in new window
sr: Отвори у новом прозору

en: Open link in new tab
sr: Отворите везу у новој картици

en: Opened footer wigets area
sr: Отворена област са перичицама у подножју

en: Opening Hours
sr: Радно време

en: Opening Hours settings
sr: Подешавања радног времена

en: Order Options
sr: Опције наручивања

en: Order by
sr: Наручите по

en: Original
sr: Оригинал

en: Overlay color
sr: Боја преклапања

en: Overlay gradient
sr: Градијент преклапања

en: Overlay opacity
sr: Прозирност преклапања

en: PHP ZIP extension not found
sr: ПХП ЗИП екстензија није пронађена

en: Page Color
sr: Боја странице

en: Please do not close this browser window until the Layout package is imported completely.
sr: Молимо вас да не затварате овај прозор прегледача док се пакет Лаиоут не увезе у потпуности.

en: Please understand that Layout Exporter does not export everything from WordPress, such as WooCommerce invoices or data from other 3rd party plugins. There are many other plugins available for migration purposes.
sr: Имајте на уму да Лаиоут Екпортер не извози све из ВордПресс-а, као што су ВооЦоммерце фактуре или подаци из других додатака треће стране. Постоји много других додатака доступних за потребе миграције.

en: Position
sr: Положај

en: Position on website
sr: Позиција на веб страници

en: Post Details
sr: Детаљи објаве

en: Posts
sr: Постови

en: Posts navigation
sr: Навигација постова

en: Posts settings
sr: Подешавања постова

en: Preview is displayed only in Customizer screen.
sr: Преглед се приказује само на екрану за прилагођавање.

en: Previous
sr: Претходна

en: Price Table
sr: Табела цена

en: Price table alignment
sr: Усклађивање табеле цена

en: Radial gradient
sr: Радијални градијент

en: Random
sr: Рандом

en: Read more link
sr: Прочитајте више линк

en: Ready to use Citadela layouts
sr: Спремни за употребу Цитадела распореди

note: Description of the plugin
en: Ready to use layouts and blocks for Citadela with many customization options
sr: Спремни за употребу распореди и блокови за Цитаделу са много опција прилагођавања

note: translators: %s plugin's name
en: Recently activated theme is not compatible with %s plugin, therefore the plugin was deactivated.
sr: Недавно активирана тема није компатибилна са додатком %с, стога је додатак деактивиран.

en: Regular
sr: Редовно

en: Remove image
sr: Уклони слику

[ctx: label for css property "repeat": repeat image in background]
en: Repeat
sr: Понављање

[ctx: label for css property "repeat-x": repeat horizontally image in background]
en: Repeat horizontally
sr: Поновите хоризонтално

[ctx: label for css property "repeat-y": repeat vertically image in background]
en: Repeat vertically
sr: Поновите вертикално

en: Replace default label of the field.
sr: Замените подразумевану ознаку поља.

en: Replace image
sr: Замените слику

en: Required plugins
sr: Потребни додаци

en: Reset
sr: Ресетовање

en: Responsive Spacer
sr: Респонсиве Спацер

en: Responsive Text
sr: Респонсиве Тект

en: Responsive options applied under screen width
sr: Одговарајуће опције се примењују испод ширине екрана

en: Reusable Blocks
sr: Вишекратни блокови

en: Reusable blocks settings
sr: Подешавања блокова за вишекратну употребу

en: Right
sr: Јел тако

en: Right side
sr: Десна страна

en: Saturday
sr: субота

en: Save Settings
sr: Сачувај подешавања

en: Search Special ages
sr: Тражи Посебни узрасти

en: Search results for:
sr: Резултати претраге за:

en: Select Google Font for your website
sr: Изаберите Гоогле фонт за своју веб локацију

en: Select Layout package
sr: Изаберите Пакет распореда

en: Select alignment
sr: Изаберите поравнање

en: Select alignment on mobile design
sr: Изаберите поравнање на мобилном дизајну

en: Select background type
sr: Изаберите тип позадине

en: Select color combinations for your website
sr: Изаберите комбинације боја за своју веб локацију

en: Select font weight
sr: Изаберите тежину фонта

en: Select image
sr: Изаберите слику

en: Select layout
sr: Изаберите изглед

en: Select layout for website header
sr: Изаберите изглед заглавља веб локације

en: Select layout for your website
sr: Изаберите изглед за своју веб локацију

en: Select size
sr: Изаберите величину

en: Semi-bold
sr: Семи-болд

en: Service
sr: Услуга

en: Service Image
sr: Слика услуге

en: Service description text
sr: Текст описа услуге

en: Service header
sr: Заглавље услуге

en: Set background image
sr: Поставите слику за позадину

en: Set custom image
sr: Поставите прилагођену слику

en: Set custom logo image
sr: Поставите прилагођену слику логотипа

en: Set header color as background image overlay
sr: Поставите боју заглавља као преклапање позадинске слике

en: Sets if widgets in footer are opened or closed by default on mobile after page load. Applicable if collapsible widgets are enabled.
sr: Подешава да ли се виџети у подножју отварају или затварају подразумевано на мобилном уређају након учитавања странице. Применљиво ако су омогућени склопиви виџети.

en: Settings
sr: Подешавања

en: Settings Saved
sr: Подешавања су сачувана

en: Settings for main menu in header
sr: Подешавања за главни мени у заглављу

en: Settings for site header
sr: Подешавања за заглавље сајта

en: Shadow Settings
sr: Подешавања сенке

en: Shadow color
sr: Боја сенке

en: Show always
sr: Покажи увек

en: Show button with link
sr: Прикажи дугме са везом

en: Show categories
sr: Прикажи категорије

en: Show date
sr: Прикажи датум

en: Show description
sr: Прикажи опис

en: Show discount price
sr: Прикажи цену са попустом

en: Show featured image
sr: Прикажи истакнуту слику

en: Show header over content
sr: Прикажи заглавље преко садржаја

en: Show icon
sr: Прикажи икону

en: Show image
sr: Прикажи слику

en: Show image as icon
sr: Прикажи слику као икону

en: Show in menu
sr: Прикажи у менију

en: Show link to manage Reusable blocks in admin menu
sr: Прикажи везу за управљање блоковима за вишекратну употребу у администраторском менију

en: Show locations
sr: Прикажи локације

en: Show only on mobile
sr: Прикажи само на мобилном телефону

en: Show opening hours on your website.
sr: Прикажите радно време на својој веб страници.

en: Show or hide Cluster block only on mobile screen size.
sr: Прикажи или сакриј блок кластера само на величини екрана мобилног телефона.

en: Show preview of Announcement Bar
sr: Прикажи преглед траке за најаве

en: Show transparent header without additional background settings.
sr: Прикажи прозирно заглавље без додатних подешавања позадине.

en: Show website
sr: Прикажи веб локацију

[ctx: settings]
en: Simple
sr: Симпле

en: Simple layout
sr: Једноставан распоред

en: Simple settings
sr: Једноставна подешавања

en: Simple settings allow you to show simple text and button in your announcements bar. Colors can be customized via WordPress customizer.
sr: Једноставна подешавања вам омогућавају да прикажете једноставан текст и дугме на траци са најавама. Боје се могу прилагодити преко ВордПресс алата за прилагођавање.

en: Simple text styles
sr: Једноставни стилови текста

en: Simplified typography styles for blog posts pages
sr: Поједностављени стилови типографије за странице блогова

en: Single color
sr: Једнобојна

en: Single color overlay
sr: Преклапање једне боје

en: Sizes for Content, Wide and Fullwidth layout types used in design.
sr: Величине за типове распореда садржаја, широке и пуне ширине који се користе у дизајну.

en: Skip number of posts from start
sr: Прескочи број постова од почетка

en: Small
sr: Мала

en: Small size
sr: Мала величина

en: Space around logo
sr: Простор око логотипа

en: Space around menu button
sr: Простор око дугмета менија

en: Spacer height in
sr: Висина одстојника у

en: Spacer settings
sr: Подешавања одстојника

en: Spacing Settings
sr: Подешавања размака

[ctx: post type singular name]
en: Special Page
sr: Посебна страница

[ctx: admin menu]
en: Special Pages
sr: Посебне странице

[ctx: post type general name]
en: Special Pages
sr: Посебне странице

en: Special container that is always on full width if there is no sidebar or columns. You can insert there other blocks and set container background.
sr: Специјални контејнер који је увек у пуној ширини ако нема бочне траке или колона. Можете уметнути тамо друге блокове и поставити позадину контејнера.

en: Special page updated.
sr: Посебна страница је ажурирана.

en: Special pages list
sr: Листа посебних страница

en: Special pages list navigation
sr: Навигација листе посебних страница

en: Spread radius
sr: Радијус ширења

en: Sticky header on desktop
sr: Лепљиво заглавље на радној површини

en: Sticky header on mobile
sr: Лепљиво заглавље на мобилном телефону

en: Sticky header settings
sr: Подешавања лепљивог заглавља

en: Sticky posts first
sr: Прво лепљиви постови

en: Styles
sr: Стилови

en: Subtitle
sr: Поднаслов

en: Subtitle color
sr: Боја титла

en: Sunday
sr: недеља

en: Table subtitle
sr: Поднаслов табеле

en: Table title
sr: Наслов табеле

en: Tag description
sr: Опис ознаке

en: Tag name
sr: Означи име

en: Tehre was an error with downloading layout
sr: Дошло је до грешке при преузимању изгледа

en: Text
sr: Текст

en: Text Font
sr: Фонт текста

en: Text alignment
sr: Поравнање текста

en: Text color
sr: Боја текста

en: Text color in custom header.
sr: Боја текста у прилагођеном заглављу.

en: Text displayed in the Infobar. It can contain HTML formatting such as URLs to link to your terms or privacy policy.
sr: Текст приказан на инфотраци. Може да садржи ХТМЛ форматирање као што су УРЛ адресе за повезивање са вашим условима или политиком приватности.

en: Text displayed on the button in announcements bar. Leave empty to hide the button.
sr: Текст приказан на дугмету на траци са најавама. Оставите празно да бисте сакрили дугме.

en: Text displayed on the button. If no text is specified, X sign will be used to close Infobar.
sr: Текст приказан на дугмету. Ако текст није наведен, знак Кс ће се користити за затварање Инфобара.

en: Text of announcement
sr: Текст огласа

en: Thank you for activating Citadela Pro.
sr: Хвала вам што сте активирали Цитадела Про.

note: translators: %s plugin's name
en: The %s plugin could not be activated. It is not compatible with the current active theme.
sr: Додатак %с није могао да се активира. Није компатибилна са тренутно активном темом.

en: The Citadela Layout requires these plugins. The required plugins will be installed and activated automatically. In case you don't have access to one of the plugins, some pages might be incomplete.
sr: Цитадела Лаиоут захтева ове додатке. Потребни додаци ће бити инсталирани и активирани аутоматски. У случају да немате приступ неком од додатака, неке странице могу бити некомплетне.

en: The content could not be imported.
sr: Садржај није могао да се увезе.

en: The process can take anywhere between 30 seconds to 30 minutes depending on the size of the Layout package and speed of connection (mainly due to downloading demo images).
sr: Процес може трајати између 30 секунди и 30 минута у зависности од величине пакета Лаиоут и брзине везе (углавном због преузимања демо слика).

en: Theme Layout
sr: Тхеме Лаиоут

en: There was an error with installing plugins
sr: Дошло је до грешке при инсталирању додатака

en: Thick borders
sr: Дебеле границе

en: Thin
sr: Танак

en: Thin borders
sr: Танке границе

note: translators: 1. Start html anchor tag, 2. End html anchor tag
en: This setting defines whether to use our Citadela styles in %1$sThe Events Calendar%2$s plugin or use the plugin's styles.
sr: Ово подешавање дефинише да ли да се користе наши стилови Цитадела у додатку %1$с Календар догађаја%2$с или да се користе стилови додатка.

en: Thursday
sr: четвртак

en: Tile
sr: Плочица

en: Tile Horizontally
sr: Тиле Хоризонталли

en: Tile Vertically
sr: Тиле Вертицалли

en: Title
sr: Наслов

en: Title color
sr: Боја наслова

en: Titles Font
sr: Фонт наслова

en: Titles Style
sr: Наслови Стил

en: To edit the image, you need permission to upload media.
sr: Да бисте уредили слику, потребна вам је дозвола за отпремање медија.

en: Top
sr: Врх

[ctx: position]
en: Top
sr: Врх

en: Top Left
sr: Горе лево

en: Top Right
sr: Горе десно

en: Tracking ID
sr: ИД праћења

en: Tracking privacy
sr: Праћење приватности

en: Transparent header
sr: Транспарентно заглавље

en: Tueasday
sr: уторак

en: Tuesday
sr: уторак

en: Turn on Announcements bar functionality
sr: Укључите функцију траке за најаве

en: Turn on Comments extension functionality
sr: Укључите функцију проширења Коментари

en: Type
sr: Тип

en: Type for search...
sr: Унесите за претрагу...

en: Typography
sr: Типографија

en: Upload an image file or pick one from your media library.
sr: Отпремите датотеку слике или је изаберите из библиотеке медија.

en: Uploaded ZIP file is not Citadela Layout package or it is old incompatible Layout package. Please download the newest package from your AitThemes account.
sr: Отпремљена ЗИП датотека није Цитадела Лаиоут пакет или је стари некомпатибилни Лаиоут пакет. Преузмите најновији пакет са свог АитТхемес налога.

en: Uploading&#8230;
sr: Отпремање…

en: Urls from editor comment text will be removed. Applied for user roles with edit post capability like Contributor and higher.
sr: УРЛ-ови из текста коментара уредника ће бити уклоњени. Примењено за корисничке улоге са могућношћу уређивања постова као што је Цонтрибутор и више.

en: Urls from guest comment text will be removed
sr: УРЛ-ови из текста коментара гостију ће бити уклоњени

en: Urls from non-editor comment text will be removed. Applied for user roles without edit post capability like Subscriber.
sr: УРЛ-ови из текста коментара који нису уређивачи биће уклоњени. Примењено за корисничке улоге без могућности уређивања објаве као што је Претплатник.

en: Use Citadela styles
sr: Користите стилове Цитадела

en: Use Infobar on your website
sr: Користите Инфобар на својој веб локацији

en: Use custom header
sr: Користите прилагођено заглавље

en: Use custom width settings
sr: Користите прилагођена подешавања ширине

en: Use default font
sr: Користите подразумевани фонт

en: Use default font weight
sr: Користите подразумевану тежину фонта

en: Use responsive options
sr: Користите прилагодљиве опције

en: Using font size from theme design.
sr: Коришћење величине фонта из дизајна теме.

en: Using letter spacing from theme design.
sr: Коришћење размака између слова од дизајна теме.

en: Using line height from theme design.
sr: Коришћење висине линије из дизајна теме.

en: Vertical offset
sr: Вертикални помак

en: View Demo
sr: Виев Демо

en: View layouts
sr: Погледајте распореде

en: View more
sr: Погледај још

en: Visibility on mobile
sr: Видљивост на мобилном уређају

en: WP Button Block
sr: ВП Блок дугмета

en: We keep your email so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sr: Чувамо вашу е-пошту како бисмо могли да комуницирамо са вама о нашим производима и услугама. За више детаља погледајте <a href="#">нашу политику приватности</a> .

en: We keep your name so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sr: Чувамо ваше име како бисмо могли да комуницирамо са вама о нашим производима и услугама. За више детаља погледајте <a href="#">нашу политику приватности</a> .

en: We keep your website URL so we can communicate with you about our product and services. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sr: Чувамо УРЛ ваше веб странице како бисмо могли да комуницирамо са вама о нашим производима и услугама. За више детаља погледајте <a href="#">нашу политику приватности</a> .

en: We're importing the Layout package...
sr: Увозимо пакет Лаиоут...

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is fast and secure, by <a href='%1$s'>upgrading PHP to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>PHP 5.6.20</strong>.
sr: Приметили смо да користите застарелу верзију ПХП-а која више није подржана, стога <em>је додатак деактивиран</em> . Уверите се да је ваша веб локација брза и безбедна тако што ћете <a href='%1$s'>надоградити ПХП на најновију верзију</a> . Минимални захтев за %2$с је <strong>ПХП 5.6.20</strong> .

note: translators: 1. url to upgrading guide, 2. plugin's name
en: We've noticed that you're running an outdated version of WordPress, therefore <em>the plugin was deactivated</em>. Make sure your site is secure and up to date, by <a href='%1$s'>updating WordPress to the latest version</a>. Minimal requirement for %2$s is <strong>WordPress 5.2</strong>.
sr: Приметили смо да користите застарелу верзију ВордПресс-а, па <em>је додатак деактивиран</em> . Уверите се да је ваша веб локација сигурна и ажурирана тако што ћете <a href='%1$s'>ажурирати ВордПресс на најновију верзију</a> . Минимални захтев за %2$с је <strong>ВордПресс 5.2</strong> .

en: Website URL field
sr: Поље УРЛ адресе веб локације

en: Wednesday
sr: Среда

en: Wide
sr: Широко

en: Wide size
sr: Широка величина

en: Wide size width
sr: Широка ширина величине

en: Widgets area in footer can be opened or closed on mobile.
sr: Подручје виџета у подножју може се отворити или затворити на мобилном телефону.

en: Width Settings
sr: Подешавања ширине

en: With advanced settings you have full control over html and styles for your announcements bar.
sr: Са напредним подешавањима имате потпуну контролу над хтмл-ом и стиловима за траку са најавама.

en: You can import any of the available Citadela Layouts.
sr: Можете увести било који од доступних изгледа Цитадела.

en: Your comments help us to improve our products and services so we keep recording them. We use the comment also for future reference. For further details please see <a href="#">our privacy policy</a>.
sr: Ваши коментари нам помажу да побољшамо наше производе и услуге тако да их стално бележимо. Користимо коментар и за будућу употребу. За више детаља погледајте <a href="#">нашу политику приватности</a> .

en: Your current content will be deleted
sr: Ваш тренутни садржај ће бити избрисан

en: ZIP files
sr: ЗИП датотеке

en: button text
sr: текст дугмета

note: Author URI of the plugin
en: https://www.ait-themes.club/
sr: хттпс://ввв.аит-тхемес.цлуб/

note: Plugin URI of the plugin
en: https://www.ait-themes.club/citadela-plugins/citadela-pro/
sr: хттпс://ввв.аит-тхемес.цлуб/цитадела-плугинс/цитадела-про/

[ctx: Uploader: Drop Layout package here - or - Select Layout package]
en: or
sr: или

en: read more text
sr: прочитајте више текста

en: row text...
sr: текст реда...
